8
Rungtynių akimirka (nuotr. FIBA Europe)

FIBA Čempionų lygos Top 16 etape Vilniaus „Ryto“ krepšininkai patyrė pralaimėjimą išvykos į Ispaniją metu.

8

L grupės trečiojo turo mače „Rytas“ (1/2) Tenerifėje rezultatu 75:89 (21:20, 20:18, 9:22, 25:29) pralaimėjo vietos „Lenovo“ (3/0) komandai, kuri tapo vienvalde grupės lydere.

Vilniečiai apsunkino savo padėtį kovoje dėl kelialapio į kitą etapą, nes per kitas rungtynes kovo 8 dieną svečiuose su Strasbūro SIG (2/1) juos tenkins tik pergalė.

Gerai rungtynes pradėję „Ryto“ krepšininkai pirmosiomis minutėmis ėmė diktuoti savo sąlygas Tenerifės arenoje ir pirmavo 7:0, 10:4. Antrame ketvirtyje Margiris Normantas buvo padidinęs Lietuvos klubo pranašumą iki 9 taškų (40:31), bet dar iki didžiosios pertraukos jis aptirpo iki 3 taškų (41:38).

Viską, ką susikūrė per du kėlinius, vilniečiai iššvaistė trečiame. „Lenovo“ šiame ketvirtyje spurtavo 22:9 ir atitrūko dviženkle persvara (60:50).

33 minutę vienas Tenerifės komandos lyderių suomis Sasu Salinas pataikė tritaškį, savo komandai sukraudamas 14 taškų persvarą (71:57). „Rytas“ dar buvo atkutęs (71:65), tačiau iki mačo pabaigos šeimininkai vėl atstatė turėtą pranašumą – 89:75.

Abi komandos antradienio vakarą dažnai atakavo iš toli, bet geriau tai daryti sekėsi šeimininkams.  „Lenovo“ pataikė 12 iš 27 tritaškių (44 proc.), o „Rytas“ – 9 iš 27 (33 proc.).

„Lenovo“: Kyle‘as Wiltjeras 25 (9/11 dvit., 1/3 trit., 4/5 baud., 26 n. b.), Sasu Salinas 14 (4/9 trit.), Joanas Sastre 12, Franas Guerra 10, Aaronas Doornekampas 9 (8 atk. kam.).

„Rytas“: Speedy Smithas 14 (3/5 dvit., 2/3 trit., 2/4 baud.), Lukas Uleckas 13, Ivanas Buva 10 (9 atk. kam.), Gytis Radzevičius 9, Vaidas Kariniauskas 8, Mindaugas Girdžiūnas 6.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Lenovo“ – Vilniaus „Rytas“ 89:75 (20:21, 18:20, 22:9, 29:25)

S. Speedo tritaškis metimas likus žaisti 2 minutes palaiko intrigą - 76:71. Visgi svečiai greitai komplikuoja savo situacija, o prasidėjus paskutinei mačo minutei, Tenerifės ekipa priekyje vėl dviženkle persvara - 82:72. Dvikovos pabaigoje „Lenovo“ dar padidino savo pranašumą ir nugalėjo rezultatu 89:75.

„Rytas“ spurtuoja pelnydamas 8 taškus iš eilės ir likus žaisti mažiau nei 5 minutes priartėja iki 6 taškų - 71:65, bet šeimininkai vėl atsispiria, kai tritaškį pataiko S. Salinas - 74:65.

Tenerifė pagavo gerą žaidimo banga ir yra užsivedusi. Šeimininkai toliau pirmauja dviženkle persvara (63:52, 66:55). S. Smithas padaro klaidą, o „Lenovo“ atsakas skaudus - K. Wiltjeris pataiko tritaškį, didindamas saviškių pranašumą iki 14 taškų (71:57).

Trečias kėlinys: „Lenovo“ – Vilniaus „Rytas“ 60:50 (20:21, 18:20, 22:9)

„Ryto“ padėtis dar labiau komplikuojasi. Po J. Sastre rezultatyvios atakos ispanai nutolsta dviženkle persvara 60:49. M. Girdžiūnas pataiko tik vieną baudą iš dviejų ir prieš lemiamą ketvirtį vilniečių deficitas siekia 10 taškų - 60:50.

Ilgą laiką vilniečius besivijusi Tenerifės ekipa dabar pati ima diktuoti savo sąlygas. K. Wiltjeras pataiko dvitaškį, o „Lenovo“ priekyje jau 7 taškais - 56:49. Vėliau komandos keičiasi netaikliomis atakomis.

Antrą dvikovos dalį geriau pradėjusi Tenerifės komanda sugeba išsiveržti į priekį 44:41.

Antras kėlinys: „Lenovo“ – Vilniaus „Rytas“ 38:41 (20:21, 18:20)

Didžiąją pertrauką „Rytas“ pasitinka vis dar pirmaudamas, bet po kelių klaidų vilniečių komandos pranašumas aptirpo iki trijų taškų. Tenerifėje jie pirmauja 41:38. Puikiai šį vakarą rungtyniaujantis Lukas Uleckas jau spėjo surinkti 11 taškų.

Įpusėjus antram ketvirčiui po I. Buvos dvitaškio vilniečiai pirmauja 36:31, o M. Normanto rezultatyvios atakos buvo įgiję didžiausią pranašumą - 40:31.

„Rytas“ išlaiko iniciatyvą savo rankose, nors vilniečių pranašumas yra trapus. Puolime iniciatyvos ėmėsi I. Buva, o pataikius V. Kariniauskui Lietuvos vicečempionai atitrūko 30:24. Po kelių minučių D. Todorovičius pataiko tritaškį ir mažina atsilikimą iki trijų taškų - 34:31.

Pirmas kėlinys: „Lenovo“ – Vilniaus „Rytas“ 20:21

Įpusėjus kėliniui, „Rytas“  pirmauja 10:4. Tačiau Tenerifės komanda atkuto ir ėmė artėti. Po F. Gerrros baudų metimų komandas skiria jau tik taškas - 15:14. „Lenovo“ netrukus ir persvėrė rezultatą, bet kėlinį  „Rytas“ baigė L. Ulecko tritaškiu - 21:20.

Vilniečių startas solidus: po I. Buvos ir G. Radzevičiaus taiklių atakų svečiai atitrūksta 7:0.

„Ryto“ startiniame penkete rungtynes pradeda S. Smitas, M. Normantas, G. Radzevičius, A. Butkevičius ir I. Buva.