Privalomą pergalę Ispanijos pirmenybėse pasiekė Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Barselonos „Barcelona“. Katalonai namie 89:72 (23:21, 23:18, 22:11, 20:20) nugalėjo Tenerifės „Lenovo“ ir laimėjo pusfinalio seriją iki dviejų pergalių 2:1.

„Barcelona“ turėjo sunkumų iki ilgosios pertraukos, tačiau reikalus tvarkė per 7 minutes idealiu pataikymu 11 taškų pelnęs Pau Gasolis – 46:39. Savo taškų kraitį jis papildė ir po ilgosios pertraukos, o katalonai pavojingai nutolo – 66:48.

Per likusį laiką šeimininkai sugebėjo išlaikyti rungtynių kontrolę ir pasiėmė pergalę bei bilietą į finalą.

P.Gasolis buvo fantastiškai produktyvus – 14 minučių, 15 taškų (2/4 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 5/5 baudų metimų), 5 atkovoti kamuoliai, blokas, perimtas kamuolys, klaida, 5 išprovokuotos pražangos ir 24 naudingumo balai.

Finale laukia „El Clasico“ – katalonai susigrums su Madrido „Real“.

„Barcelona“: Pau Gasolis 15 (5 atk. kam.), Brandonas Daviesas (8/10 baudų metimų) ir Cory Higginsas po 14, Nickas Calathesas 13 (4 atk. kam., 3 rez. perd.), Kyle‘as Kuricas ir Nikola Mirotičius po 6.

„Lenovo“: Aaronas Doornekampas 19 (5 atk. kam., 6/9 tritaškių), Marcelinho Huertas 13 (9 rez. perd., 3/12 dvitaškių), Sasu Salinas ir Giorgis Shermadinis po 8, Franas Guerra 7.