Robertas Lewandowskis ir kompanija kraunasi lagaminus – „Euro 2020“ Lenkijai baigėsi. Pastarieji po įtemptos kovos 2:3 (0:1) nusileido Švedijai.

Švedai dar prieš šias rungtynes užsitikrino kelialapį į kitą etapą. Šiauriečiai E grupėje finišavo pirmi.

Lenkija per tris turus surinko du taškus – pralaimėjimas Slovakijai (1:2) ir lygiosios prieš Ispaniją (1:1). Nepadėjo ir bene geriausio pasaulio puolėjo Roberto Lewandowskio buvimas – puolėjas šį sezoną „Bundesliga“ įmušė 41 įvartį, o Europos čempionate pasižymėti spėjo tris kartus. Du iš jų – trečiadienį.

Švedai pasižymėjo jau 2-ąją minutę. Sumaištyje kamuolį sukontroliavęs Emilis Forsbergas tiksliu smūgiu pelnė įvartį.

Įpusėjus kėliniui auksinę galimybę turėjo Robertas Lewandowskis, tačiau vienas geriausių pasaulio puolėjų pataikė į virpstą.

Po pertraukos lenkai jau atrodė palaužti, kai 59-ąją minutę dublį mušė E. Forsbergas. Tačiau laiku iššovė R. Lewandowskis – pasižymėjo vos po dviejų minučių.

66-ąją minutę jau J. Swierczokas mušė įvartį, bet teisėjas užfiksavo nuošalę. 84-ąją minutę R. Lewandowskis įvarčiu suteikė dar bent dešimt minučių vilties lenkams.

Vis tik lemiamas šturmas nepavyko – švedai apsigynė ir išsiuntė lenkus namo. 94-ąją minutę dar ir pergalę išplėšė Viktoras Claessonas.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys:

89 min. Lenkai vėl labai pavojingai grasina R. Olseno vartams, bet įvarčio nėra. Įtampa pasiekė aukščiausią tašką Sankt Peterburge.

84 min ĮVARTIS! Štai taip – R. Lewandowskis lygina rezultatą! Kaimynai turi dar apie dešimt minučių lemiamam šturmui. Dar vienas įvartis atvertų kelią į atkrintamąsias.

66 min. Teisėjas fiksuoja nuošalę, lenkai pyksta. J. Swierczokas pasižymėjo ir galėjo dar labiau paaštrinti šią akistatą, bet ne šįkart.

61 min. ĮVARTIS! Dar palūkėkime. R. Lewandowskis demonstruoja klasę ir švelnina rezultatą. Laiko dar yra, bet ar dviems įvarčiams?

59 min. ĮVARTIS! E. Forsbergas muša dublį. Abiejuose stadionuose rezultatai vienareikšmiški. Pamažu galime konstatuoti, kad į aštuntfinalį žengs Švedija ir Ispanija.

Pirmasis kėlinys:

45+3 min. Teisėjas siunčia ekipas į pertrauką. Dabartinė situacija grupėje: 1. Švedija (7 tšk.) 2. Ispanija (5 tšk.) 3. Slovakija (3 tšk.) 4. Lenkija (1 tšk.)

18 min. R. Lewandowskio smūgis galva po kampinio pabučiuoja virpstą. Po epizodo ant vejos krito Švedijos vartų sargas R. Olsenas – rungtynes tęsti jis gali.

2 min. ĮVARTIS! E. Forsbergas išveda į priekį Švediją. Puikiai individualų meistriškumą išnaudojęs saugas įsiveržė į baudos aikštelę ir nuginklavo W. Szczesny. Lenkai neturi kur trauktis – reikės mušti du atgal.

Startinės vienuolikės:

Švedija (4-4-2): Robinas Olsenas (vart.), Ludwigas Augustinssonas, Marcusas Danielsonas, Victoras Lindelofas, Mikaelis Lustigas, Kristofferis Olssonas, Albinas Ekdalis, Emilis Forsbergas, Sebastianas Larssonas (kap.), Alexanderis Isakas, Robinas Quaisonas.

Lenkija (3-4-2-1): Wojciechas Szczesny (vart.), Bartoszas Bereszynskis, Kamilis Glikas, Janas Bednarekas, Mateuszas Klichas, Grzegorzas Krychowiakas, Tymoteuszas Puchaczas, Kamilis Jozwiakas, Piotras Zielinskis, Karolis Swiderskis, Robertas Lewandowskis (kap.).