REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialiniuose tinkluose apstu nepasitikėjimo vakcinomis, ypač grupėse, vienijančiose skiepų priešininkus. Šįkart skiepų naudą žmonės kvestionuoja pasitelkdami oficialiai prieinamus duomenis. Matyti, kad aukščiausius gyventojų imunizacijos rodiklius turinčios savivaldybės patenka į juodąją sergamumo COVID-19 zoną. Šių savivaldybių merai pasakoja, kad į juodąją zoną savivaldybės pateko susirgus nepasiskiepijusiems asmenims arba padidinus testavimo apimtis.

Socialiniuose tinkluose apstu nepasitikėjimo vakcinomis, ypač grupėse, vienijančiose skiepų priešininkus. Šįkart skiepų naudą žmonės kvestionuoja pasitelkdami oficialiai prieinamus duomenis. Matyti, kad aukščiausius gyventojų imunizacijos rodiklius turinčios savivaldybės patenka į juodąją sergamumo COVID-19 zoną. Šių savivaldybių merai pasakoja, kad į juodąją zoną savivaldybės pateko susirgus nepasiskiepijusiems asmenims arba padidinus testavimo apimtis.

REKLAMA

Socialiniuose tinkluose plinta pastebėjimas dėl savivaldybių, turinčių aukščiausius gyventojų imunizacijos rodiklius. Pabrėžiama, kad trijose Lietuvos savivaldybėse gyventojų imunizacijos lygis viršija 90 proc. (antradienį – aut. past.), tačiau visos jos patenka į juodąją sergamumo COVID-19 zoną. Žmonės nesupranta, kas vyksta šiose savivaldybėse. Vieni abejoja vakcinų veiksmingumu, kiti įtaria klastą.

Išties, Neringoje imunitetą COVID-19 turi 99 proc. savivaldybės gyventojų, tačiau savivaldybė patenka į juodąją sergamumo šia liga zoną. Alytaus rajone imunitetą virusui turi daugiau nei 95 proc. gyventojų, tačiau ir ši savivaldybė patenka į juodąją zoną. Situacija panaši ir Akmenės rajone. Čia imunitetą COVID-19 turi beveik 95 proc. gyventojų, tačiau sergamumo žemėlapyje savivaldybė juoduoja.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmauja su vakcinacija, bet situacija rimta

Pagal imunizuotų gyventojų skaičių Neringos savivaldybė pirmauja. Statistikos departamento duomenimis, ji pirmauja ir vakcinacijos tempais – čia paskiepyta daugiau nei 95 proc. gyventojų. Tačiau sergamumo situacija čia ir toliau pavojinga.

REKLAMA

Neringos meras Darius Jasaitis pasakoja, kad savivaldybėje serga nemažai vaikų, kurie nėra paskiepyti. Daugiausia vaikų serga darželio ir pradinių klasių mokykloje.

„Turime pasakyti, kad serga ir tų vaikų tėvai, kurie pasiskiepiję. Jiems simptomai – sloga, deja, statistikoje – serga. Visų liūdesiui galiu pasakyti, kad Neringoje vakar (antradienį – aut. past.) buvo 20 sergančių“, – tv3.lt komentuoja D. Jasaitis.

Be to, su protrūkiais ugdymo įstaigose Neringoje yra siejami ir šių įstaigų darbuotojų užsikrėtimai. Statistikos departamento trečiadienio duomenimis, Neringoje fiksuojamas vienas protrūkis ugdymo įstaigoje, tačiau meras teigia, kad problemų yra bent dvejose – darželyje ir mokykloje.

REKLAMA
REKLAMA

Meras svarsto, kad artimiausiu metu dėl užsikrėtusių darbuotojų gali tekti uždaryti kai kurias ugdymo įstaigas.

„Šiandien testuojasi gimnazija, jeigu testai bus teigiami, nori nenori teks tai daryti, nes nebus nei mokytojų, nei mokinių. Teks pereiti prie nuotolinio. Tai kol kas laukiame atsakymų.

Darželyje padėtis, kaip matau, rimta“, – teigia D. Jasaitis.

Meras D. Jasaitis sako, kad serga ir pasiskiepiję, ir nepasiskiepiję žmonės.

„Daugelis atvejų yra lengvi, nereikia medikų pagalbos, manau, kad vakcinacijos esmė ir buvo tokia, kad negulėtume reanimacijoje“, – komentuoja meras.

100 tūkst. Neringos savivaldybės gyventojų per pastarąsias dvi savaites tenka 714,1 užsikrėtimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Alytaus rajone serga nepasiskiepiję senjorai

Alytaus rajonas taip pat pirmauja pagal imunizacijos ir vakcinacijos rodiklius. Čia nuo COVID-19 paskiepyti 86 proc. gyventojų. Tačiau nepaisant aukštų vakcinacijos rodiklių, savivaldybė patenka į juodąją sergamumo COVID-19 zoną.

Savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas sako, kad situaciją, kai Alytaus rajonas su kone aukščiausiu vakcinacijos rodikliu patenka į juodąją zoną, savivaldybė analizavo.

Kaip pagrindinę problemą meras išskiria vyriausiųjų amžiaus grupių vakcinaciją.

„Dar priedui turime didesnius skaičius Alytaus mieste, o kadangi intensyviai bendraujame, tam tikrą porciją, matyt, gauname viruso iš savo kaimynų. Daugiausiai serga ta amžiaus grupė (nuo 75 m. ir vyresni – aut. past.), o skiepijimai nėra pas mus labai geri“, – tv3.lt sako A. Vrubliauskas.

REKLAMA

Mero vertinimu, situacija rajono ugdymo įstaigose išlieka stabili, daugiausia nerimo savivaldybei kelia vyriausiųjų gyventojų užsikrėtimai. Daugiausia užsikrėtimų fiksuojama būtent 75 m. ir vyresnių gyventojų grupėje, serga nepasiskiepiję senjorai.

„Laukiame pasiūlymų dėl pinigų, nes nebūtų verta per namus važinėti. Buvome apsitarę, kad nuo kitos savaitės aktyviai pradedame veikti, bet žiūrime, ką Seimas priims dėl 100 eurų“, – teigia A. Vrubliauskas.

100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų čia tenka 522,4 atvejų.

Situacija gali būti prastesnė dėl skaičiavimų ir mokyklų

Akmenės rajonas taip pat pirmauja pagal gyventojų vakcinacijos rodiklius. Čia paskiepyta 86,1 proc. gyventojų. Tačiau savivaldybė taip pat patenka į juodąją sergamumo zoną.

REKLAMA

Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas sako, kad tai gali lemti dvi priežastys. Pirma, neaišku, ar rajone yra toks aukštas gyventojų imunizacijos lygis. Statistikos departamentas nurodo, kad rajone yra paskiepyti visi 25–64 m. amžiaus gyventojai.

„Jeigu, sakykime, mes turime 3000 gyventojų nuo 35 iki 55 m. Kai skiepijasi žmonės, kurie skiepijasi Akmenėje, o skiepytis galima bet kur Lietuvoje, suvedant asmens duomenis ir amžių, atrodo, kad pasiskiepijo 3500“, – tv3.lt aiškina V. Mitrofanovas.

Meras sako, kad Statistikos departamento pateikiami duomenys ir realūs skaičiai gali skirtis apie 10 proc.

Antra priežastis, kodėl savivaldybė pateko į juodąją zoną – mokyklos. V. Mitrofanovas svarsto, ar iš viso yra teisinga vaikus iki 12 m., dar negalinčius skiepytis įtraukti į sergamumo statistiką. Meras taip pat mano, kad rodiklis apskritai iškreipia realią situaciją. Mažose savivaldybėse net ir keli atvejai gali gerokai pakelti pastarųjų dvejų savaičių sergamumą 100 tūkst. gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tuo labiau, kad mūsų gyventojų skaičius statistiškai neatitinka. Pagal ststistikos duomenis, pas mus apie 18 tūkst., bet seniūnijose žinome, kad deklaruotų žmonių mūsų savivaldybėje yra 21 tūkst. 3 tūkst. neatitikimas gali keisti rodiklį“, – sako V. Mitrofanovas.

Meras pastebi, kad į juodąją zoną patenkama dviem scenarijais – kai 10 proc. iš savivaldybėje padarytų testų yra teigiami arba kai naujų atvejų per paskutines dvi savaites skaičius 100 tūkst. gyventojų perkopia 500.

„Pirmuoju atveju, kada tapome juodi, buvo 10,1 proc. tada, kada pasipylė susirgimai mokyklose“, – teigia V. Mitrofanovas.

Neseniai Akmenėje dėl COVID-19 buvo uždaryta mokykla, nors, kaip sako meras, tokios Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistų rekomendacijos nebuvo gauta. Į mokyklą moksleiviai grįžo šį pirmadienį, tačiau prieš tai jiems buvo nurodyta atlikti COVID-19 testus. Meras sako, kad nebuvo rasta nei vieno teigiamo atvejo.

REKLAMA

Todėl V. Mitrofanovas siūlytų imtis sprendimų privalomai testuotis moksleivius.

„Didžioji dalis mūsų protrūkių yra švietimo įstaigose. Natūralu, neslepiame, 15–17 proc. sergančių yra ir pasiskiepijusių žmonių. Niekas niekada nesakė, kad skiepas yra 100 proc. panacėja. Iš pasiskiepijusių žmonių (sunkių – aut. past.) susirgimų ir mirčių jų nėra. Kvestionuoti (posakį – aut. past.), kad skiepijasi ir serga, yra netiesa“, – sako V. Mitrofanovas.

100 tūkst. gyventojų per pastarąsias dvi savaites čia tenka 1159,8 atvejai.

COVID-19 statistika: 2556 nauji atvejai, 14 mirčių

Portalas tv3.lt primena, kad praėjusią parą nustatyti 2556 nauji COVID-19 atvejai, mirė 14 žmonių, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

REKLAMA

Tarp mirusiųjų nuo COVID-19 buvo nepaskiepyta arba paskiepyta nepilnai 10 žmonių.

Praėjusią parą 2022 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 5937 žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1356 COVID-19 sergantys žmonės – per pusšimtį daugiau nei ankstesnę parą, 121 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta 17,2 tūkst. molekulinių (PGR) ir 8,9 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

Nesuprantu,tai nuo ko užsikrėtė vaikai? Nuo skiepytų tėvų?
Kiek galima meluoti ir mulkinti žmones !? Akivaizdu serga paskiepytieji , tik nenorima to pripažinti , nes bus prarasti taip trokštami valdžios pinigėliai ! Būkit pagaliau biedni , bet teisingi ir gerbs jus žmonės , nebepriekaištaus dėl melo ir apgaulės !
Daunynas, kitaip nepavadinsi. Parodo kad vakcina nepadeda, bet vistiem bando ant nediskiepyjusiu viska suversti, kapec
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų