REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dalies valdančiųjų akibrokštas Partnerystės įstatymui: jo nepalaikė ir savi

Papildyta 12.51 val.

Seime bent kuriam laikui žlugo bandymas reglamentuoti ir skirtingos, ir tos pačios lyties asmenų partnerystę. Įdomu tai, kad projekto nepalaikė nemaža dalis valdančiosios koalicijos narių. Dalis jų priklauso partijoms, kurios partnerystės reglamentavimą įtraukė į rinkimų programas.

Seime bent kuriam laikui žlugo bandymas reglamentuoti ir skirtingos, ir tos pačios lyties asmenų partnerystę. Įdomu tai, kad projekto nepalaikė nemaža dalis valdančiosios koalicijos narių. Dalis jų priklauso partijoms, kurios partnerystės reglamentavimą įtraukė į rinkimų programas.

REKLAMA

Antradienį vykusiame balsavime dėl Partnerystės įstatymo pateikimo stadijoje jį palaikė 63 Seimo nariai, susilaikė septyni, prieš buvo 58 parlamentarai. Norint priimti įstatymą, už jį turi balsuoti daugiau nei pusė visų balsavusiųjų.

Įstatymo projekto nepalaikė didžioji dalis opozicijos – Darbo partijos frakcija (8 prieš, 2 susilaikė), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija (21 prieš, 1 susilaikė, 3 už), Lietuvos regionų frakcija (8 prieš). Mišrioje Seimo narių grupėje 1 buvo už, 2 – prieš.

Palaikė ne visi valdantieji

Tačiau projektą palaikė net ne visi valdantieji. Vienbalsiai už projektą balsavo tik viena valdančiosios koalicijos narė – Laisvės frakcija – 11 už. Tuo metu Liberalų sąjūdžio frakcijoje 2 nariai balsavo prieš, 1 susilaikė.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalų gretose projekto nepalaikė Juozas Baublys ir Jonas Varkalys, susilaikė Viktoras Pranckietis.

V. Pranckietis sakė, kad susilaikydamas išreiškė nepalaikymą projektui, nes šis jam atrodo neparuoštas.

REKLAMA

„Aš jį atmečiau tokių būdu. Susilaikymas skaičiuojamas kaip balsas prieš“, – tv3.lt sakė V. Pranckietis.

Paklaustas, kodėl nepalaiko partijos linijos dėl partnerystės reglamentavimo, Seimo narys sakė esantis laisvas turėti savo nuomonę.

„Tuo ir pasižymim, kad partija yra liberali ir savo nuomonę visi gali turėti. Mano įsitikinimu, šitas įstatymas yra neparuoštas arba paruoštas ne toks, koks turėtų būti. Balsavau už tai, kad jis būtų tobulinamas“, – sakė V. Pranckietis.

O Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose už balsavo 33, prieš – 12, susilaikė 3.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp pasisakiusiųjų prieš – Kazys Starkevičius, Laurynas Kasčiūnas, Algis Strelčiūnas, Antanas Čepononis, Arvydas Pocius, Valdas Rakutis, Antanas Matulas, Paulius Saudargas, Vilija Aleknaitė Abramikienė, Edmundas Pupinis, Audronius Ažubalis ir Justinas Urbanavičius.

Tiesa, jau praėjusią savaitę 13 konservatorių pareiškė neketinantys palaikyti Partnerystės įstatymo. Jų akimis, projektas prieštarauja Konstitucijai.

„Šiandien su kai kuriais TS-LKD frakcijos kolegomis pasirašėme pareiškimą, kuriuo siūlome partnerystės įteisinimo kausimą Lietuvoje spręsti referendumu“, – feisbuke penktadienį rašė Paulius Saudargas. 

Balsuojant dėl projekto susilaikė Dainius kreivys, Jonas Gudauskas ir Vytautas Juozapaitis.

Nori atsižvelgti į rinkėjų nuomonę

Opozicijai priklausanti Lietuvos socialdemokratų frakcija, nors savo programoje yra numačiusi reglamentuoti partnerystę, savo gretose nesulaukė šimtaprocentinio palaikymo projektui. 6 frakcijos nariai balsavo už, 5 – prieš.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarp balsavusių prieš – Vilija Targamadzė, Tomas Bičiūnas, Liudas Jonaitis, Vidmantas Kanopa, Kęstutis Vilkauskas.

Štai L. Jonaitis, paklaustas, kodėl nepalaikė įstatymo, teigė turintis atsižvelgti į savo rinkėjų nuomonę.

„Aš esu už tradicinę lietuvišką šeimą. Partijos programa yra partijos, o aš esu išrinktas vienmandatėje apygardoje. Tai aš į rinkėjų nuomonę turiu atsižvelgti“, – tv3.lt kalbėjo L. Jonaitis.

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė mano, kad atsakomybę dėl žlugusio projekto turėtų prisiimti valdantieji, nes pritrūko būtent jų balsų.

„Aš tik taip galiu įvertinti, nes, tiesą pasakius, pritrūko valdančiųjų balsų tam, kad tas įstatymo projektas būtų pateikimo stadijoje priimtas“, – BNS sakė europarlamentarė. 

REKLAMA

Anot jos, šis projektas buvo pateiktas itin greitai, o tokiam jautriam klausimui spręsti tikrai reikia daugiau aptarimo ir diskusijų. 

Seimas antradienį po pateikimo atmetė Partnerystės įstatymą, jis grąžintas iniciatoriams tobulinti. Įstatymu norėta įteisinti ir skirtingų, ir tos pačios lyties asmenų partnerystę.

Ramanauskas kviečia pasižiūrėti, kas pasisako prieš partnerystės įstatymą: „Tai – tiesiog „bydlo“. Video žiūrėkite:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų