REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
57
Darbą pradėjo naujas Seimas: politikai taria priesaikos žodžius ir su tautiniais rūbais (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Penktadienį į pirmąjį posėdį susirinko naujieji Seimo nariai – naujokai nedrąsiai žengė į Seimo salę, o senbuviai puošėsi tautiniais kostiumais ir tryško gera nuotaika. Politikai davė priesaikas, tuo įgydami visas parlamentaro teises. Neprisiekė tik tie, kurie dėl koronavoruso yra saviizoliacijoje.

57

Penktadienį į pirmąjį posėdį susirinko naujieji Seimo nariai – naujokai nedrąsiai žengė į Seimo salę, o senbuviai puošėsi tautiniais kostiumais ir tryško gera nuotaika. Politikai davė priesaikas, tuo įgydami visas parlamentaro teises. Neprisiekė tik tie, kurie dėl koronavoruso yra saviizoliacijoje.

REKLAMA

Pirmąjį kadencijos posėdį pradėjo vyriausias pagal amžių išrinktas Seimo narys – 77-erių Antanas Vinkus. Jis pirmininkaus, kol bus išrinktas Seimo pirmininkas.

„Naujai išrinkto Seimo darbą pradedame ypatingu laikotarpiu, dėl sparčiai plintančios pandemijos tūkstančiai piliečių negali gyventi sau įprasto gyvenimo, privalo susitaikyti su nauja kasdienybe. Tai kelia ypatingus reikalavimus ir užduotis naujojo Seimo darbui“, – teigė A. Vinkus.

Pasveikinti naujų parlamentarų atvyko prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė paskelbė sprendimą dėl galutinių Seimo rinkimų rezultatų ir perskaitė išrinktųjų Seimo narių sąrašą. Po to prasidėjo Seimo narių prisaikdinimo ceremonija.

REKLAMA

Seimo nario priesaikos tekstas skamba taip:

„Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu būti ištikimas Lietuvos Respublikai, prisiekiu gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus, saugoti jos žemių vientisumą, prisiekiu visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei. Tepadeda man Dievas!“.

Pastarasis sakinys parlamentarams nėra privalomas, tačiau kone absoliuti dauguma laikosi tradicijos ir priesaiką sako iki paskutinio žodžio.

Dievo vardu neprisiekė liberalai Eugenijus Gentvilas, Simonas Gentvilas, Laisvės partijos nariai Morgana Danielė, Monika Ošmianskienė, Tomas Vytautas Raskevičius bei Artūras Žukauskas. Taip pat Dievo pagalbos neprireikė socialdemokratui Algirdui Sysui bei konservatoriui Arūnui Valinskui.

REKLAMA
REKLAMA

Konservatoriai Gabrielius Landsbergis ir Arvydas Anušauskas bei valstiečiai Agnė Širinskienė bei Zenonas Streikus priesaikos žodžius pradėjo tarti neuždėję rankos ant Konstitucijos, todėl kiek sutrikę, jie vėliau uždėjo ranką ir dar kartą kartojo priesaikos tekstą.

Naujoji Seimo narė Liuda Pociūnienė skaitydama priesaikos žodžius pravirko.

Veryga ir Miliūtė atėjo su tautiniais kostiumais

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir valstiečių narė Ritą Miliūtė naujoje Seimo kadencijoje pasirodė su tautiniais rūbais.

„Tai yra žemaičių regiono kostiumas. Esu jį ne kartą vilkęsis, kai būdavo iškilmingos šventinės progos. Džiaugiuosi, kad galiu kartais pasipuošti ir parodyti, iš kokio regiono esu kilęs“, – prieš iškilmingą ceremoniją sakė A. Veryga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujasis Seimas į pirmąjį posėdį susirinko 13 dieną, penktadienį, tačiau politikai mano, kad tai tikrai nėra blogas ženklas.

„13 skaičius yra labai geras skaičius. Aš nesu prietaringas“, – pridūrė A. Veryga.

R. Miliūtė teigė, kad šiandien svarbi proga, todėl verta pasipuošti tautiniais rūbais.

Tik prisiekęs būti ištikimas Lietuvos Respublikai parlamentaras įgyja įgaliojimus dirbti. Seimo narių priesaikas priima Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

Pirminiais duomenimis, penktadienį prisiekti dėl COVID-19 negalės izoliacijoje esantys ar sergantys politikai: socialdemokratas Eugenijus Sabutis, „socialdarbietis“ Andrius Palionis, su „valstiečiais“ išrinkta Rimantė Šalaševičiūtė, su konservatoriais – Justas Džiugelis ir su Laisvės partija – Evelina Dobrovolska.

REKLAMA

Prisiekę 2020–2024 metų kadencijos Seimo nariai darbą tęs įprastoje plenarinių posėdžių salėje. Bus renkamas Seimo pirmininkas, jo pavaduotojai, numatoma patvirtinti valdybos ir Seniūnų sueigos sudėtis.

Pagal centro dešinės koalicijos susitarimą, į parlamento vadovės pareigas bus siūloma Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Seimo pirmininkas renkamas per slaptą balsavimą paprasta balsų dauguma.

Į Seimo vicepirmininkus konservatoriai teikia Jurgio Razmos kandidatūrą.

Iš viso Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai planuoja turėti tris parlamento pirmininko pavaduotojus, vieną – Laisvės partija, du – opozicija. Liberalų sąjūdis liks be Seimo vicepirmininko.

REKLAMA

Lietuvos socialdemokratų partija į Seimo pirmininko pavaduotojus yra iškėlusi savo lyderio Gintauto Palucko kandidatūrą. Savo kandidatą žada teikti ir valstiečiai.

Į tryliktąjį Seimą perrinktas 81 buvęs parlamentaras ir išrinkta 60 – naujų. Seimą sudarys 38 moterys ir 103 vyrai. Vidutinis jų amžius – 49 metai, 99 proc. būsimųjų parlamentarų yra įgiję aukštąjį išsilavinimą, daugiausia – teisės ir politikos mokslus.

Naujajame parlamente iš viso dirbs dešimties partijų atstovai, daugiausia – 50 – narių turės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija.

Naujajam parlamentui pradėjus darbą savo įgaliojimus prezidentui grąžins premjero S. Skvernelio Vyriausybė. Jai turėtų būti pavesta laikinai eiti pareigas, kol bus suformuota nauja centro dešinės Vyriausybė, vadovaujama Ingridos Šimonytės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų