Savaitgalį Hapsalu mieste (Estija) vyko kasmetinis Šiaurės šalių jaunimo ir jaunių fechtavimo čempionatas. Lietuvą atstovavo beveik pusšimtis sportininkų. Šeštadienį varžybas pradėjo vaikinų jaunimo grupė, kurioje kovėsi 119 fechtuotojų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Norvegijos, Suomijos ir Baltarusijos.

Geriausiai sekėsi Matui Bartaškai, kuris jau nuo pradžių rodė tvirtą charakterį, pogrupyje laimėjęs 5 iš 6 kovų, gavo aukštą varžybų reitingą, tad iš karto perkopė pirmą atkrintamųjų kovų barjerą. Matas buvo sustabdytas tik dvikovoje dėl patekimo į aštuntuką ir galutinėje įskaitoje užėmė 11 vietą.

Kitas Lietuvos fechtuotojas Povilas Markevičius, pogrupyje pralaimėjęs tik vieną kovą, atkrintamosiose nusileido Estijos sportininkui ir nepateko į geriausių 32. Dominykas Bartaška ir Alanas Rynkevičius iškovojo po 3 pergales, tačiau jau pirmos kovos atkrintamosiose buvo lemtingos - jie pralaimėjo. Arnas Salokas (3/5) ir praėjusių metų čempionas Leonardas Kalininas (2/5) nepateko į geriausių 32.

Merginų jaunimo varžybose, tarp 78 sportininkių, geriausiai sekėsi Monikai Rėkutei, kuri tik su vienu pralaimėjimu pogrupyje užtikrintai nugalėjo dar dvi varžoves atkrintamosiose, tačiau pergalės dėl patekimo į 16-uką nepavyko iškovoti. Olivijai Mašalo (3/5) ir Ivonai Stavickajai (4/6), taip pat nepavyko perkopti 16-uko barjero, galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 28 ir 22 vietos. Patricija Ščetko (4/6), Lurdė Grabovskytė (4/6) ir Aušrinė Šimkutė (1/5) atkritamosiose pralaimėjo pirmąsias kovas ir nepateko į geriausių 32.

Jaunių vaikinų grupėje, tarp 90 dalyvių geriausiai pasirodė Alanas Rynkevičius (3/5), kuris ryžtingai kovėsi, tačiau dėl patekimo į 16-uką turėjo pripažinti Suomijos atstovo pranašumą. Dominykas Činga (3/6), Ilja Ivaškovas (1/5), Domantas Ivanauskas (2/6) priešininkams nusileido jau pirmojoje kovoje. Kiti lietuviai pasirodė kukliau, Demjanas Filonas, Ugnius Mykolaitis, Pijus Kemeklis ir Regimantas Masiulis neįveikė atkrintamųjų slenksčio.

Jaunių merginų grupėje dalyvavo 78 sportininkės. Šioje amžiaus grupėje, Monika Rėkutė, sėkmingai startavusi (5/6), pralaimėjo dėl patekimo į top 8 ir galutinėje įskaitoje užėmė aukštą 9-ą vietą. Elžbieta Adomaitytė (4/6), Lurdė Grabovskytė (3/6) ir Ivona Stavikaja (3/6), patekusios į 32-uką, nusileido Švedijos ir Estijos kovotojoms ir atitinkamai užėmė 22, 30 ir 28 vietas. Ema Jaruševičiūtė (2/6), Patricija Ščetko (2/5) ir Aušrinė Šimkutė (1/5) pasirodė kukliau ir pirmoji kova dėl patekimo į 32 buvo lemtinga. Aistė Seniutaitė (1/5), Gerda Kriaučiūnaitė (1/5) ir Grėtė Bingelytė neįveikė atrankos barjero.

Taip pat pasiekė geros žinios iš šių metų kongreso. 2019 m. čempionate lietuviams padės namų sienos, nes planuojama rengti varžybas Kaune. Tai jau būtų antrasis Šiaurės Šalių čempionatas, kurio organizacija būtų patikėta į Lietuvos fechtavimo federacijos ir Lietuvos fechtavimo klubų rankas.