22
Latvija - Slovėnija (nuotr. Fotodiena.lt)

Antrajame Europos vyrų krepšinio čempionato ketvirtfinalio mūšyje „Sinan Erdem“ arenoje susitiko Latvijos ir Slovėnijos rinktinės.

22

Ši dvikova klostėsi itin permainingai. Pirmoje pusėje dažniau pirmavo slovėnai. Bet antrojo kėlinio pabaigoje jau priekyje buvo Latvija. Spurtas trečiajame kėlinyje vėl sugrąžino iniciatyvą Slovėnijai. Lemiamą ketvirtį slovėnai pradėjo turėdami 10 taškų persvarą, tačiau latviai nė neketino pasiduoti. Galiausiai tikru nervų karu virtusiame paskutiniame ketvirtyje pergalę rezultatu 103:97 iškovojo Slovėnija.

Iki šiol slovėnai, kaip ir ispanai, žingsniuoja be pralaimėjimų. Grupės etape jie įveikė Lenkiją (90:81), Suomiją (81:78), Graikiją (78:72), Islandiją (102:75) ir Prancūziją (95:78). Rimtesnio pasipriešinimo slovėnai nesutiko ir aštuntfinalyje, kur įveikė Ukrainą (79:55).

Tuo tarpu Latvija čempionatą pradėjo nuo pralaimėjimo serbams (82:92), bet vėliau įveikė Belgiją (92:64), Didžiąją Britaniją (97:92), Rusiją (84:69) ir Turkiją (89:79). Aštuntfinalio etape latviai tiesiog sutrypė Juodkalniją (100:68).

Pirmasis kėlinys

Dvikova prasidėjo slovėnų dviem taškais, bet netrukus latviai atsakė tritaškiu. Kitoje atakoje jau užpuolė slovėnai, kurie vėl išsiveržė į priekį – 4:3.

Itin rezultatyvioje rungtynių pradžioje komandos keičiasi taikliais metimais. Sužaidus vos 3 min. 30 sek. rezultatas lygus - 10:10. Pirmoje kėlinio pusėje latviai sunkiai sustabdo Goraną Dragičių, kuris jau yra pelnęs 8 taškus. Latvių gretose rezultatyviausiai žaidžia Janis Timma - 5 taškai.

Tačiau antroje pirmojo kėlinio pusėje į priekį išsiveržė slovėnai. Net po kelių sėkmingų išpuolių ir Luca Dončičiaus tritaškio slovėnai jau buvo priekyje 10 taškų - 25:15.

Matydamas tai, Ainars Bagatskis paprašė minutės pertraukėlės, bet J. Timma eidamas link suoliuko sugebėjo uždirbti nesportinę pražangą, kurią slovėnai realizavo itin efektyviai. Iš pradžių sumestos abi baudos, o vėliau G. Dragičius pridėjo ir tritaškį - 30:15.

Kėlinuko pabaigoje latviams tik šiek tiek pavyko aptirpdyti slovėnų pranašumą - 23:34.

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinuko pradžioje latviams dar labiau pavyko aptirpdyti atsilikimą. Po dviejų įspūdingų K. Porzingio atakų slovėnų pranašumas sumenko iki 8 taškų - 38:30 (sužaidus 2 minutes).

Latvis puikiai pasidarbavo ir gynyboje, kur nublokavo G. Dragičiaus metimą iš po krepšio.

Po dar dviejų K. Porzingio taškų latviai jau kvėpuoja slovėnams į nugarą - 36:40.

Komandos toliau keitėsi rezultatyviomis atakomis, likus žaisti 4 minutes iki kėlinio pabaigos slovėnai pirmauja - 46:41. Nerami žinia latviams - K. Porzingis jau surinko tris asmenines pražangas.

Antrajame kėlinyje nemalonus epizodas nutiko Slovėnijos rinktinėje. Po susidūrimo su varžovu ant parketo krito slovėnų lyderis G. Dragičius. Pamatykite šį epizodą:

Likus apie dvi minutes iki antrojo kėlinio pabaigos latviai sumažino atsilikimą iki 4 taškų - 44:48. O netrukus tritaškį su pražanga pataikė Davis Bertans ir slovėnų pranašumas ištirpo iki vieno taško - 48:49. Sėkmingai sužaidę kėlinuko pabaigą latviai galiausiai išsiveržė į priekį - 55:51.

Trečiasis kėlinys

Trečiąjį ketvirtį slovėnai pradėjo keturiais taškais be atsako ir išlygino rezultatą - 55:55. Slovėnai net neketina sustoti ir po V. Cancaro tritaškio jie jau priekyje - 62:55.

Latvių taškų badą nutraukė prabėgus keturioms minutėms iš viršaus įkrovęs K. Porzingis. Bet į tai G. Dragičius atsakė dvitaškiu su bauda. Slovėnija toliau išlaiko persvarą - 67:57.

Ketvirtoji K. Porzingio pražanga priverčia trenerį A. Bagatskį sodinti 18 taškų pelniusį lyderį ant suolo. Latviai toliau nesugeba užpulti - per 7 min 30 sek. jie tėra pelnę 5 taškus, kai slovėnai - 18. Po trijų kėlinukų Slovėnija išlieka priekyje - 76:66.

Ketvirtas kėlinys

Lemiamą ketvirtį abi rinktinės pradėjo apsikeisdamos tolimais metimais. Sužaidus dvi minutes slovėnai priekyje - 79:69. Vis dėlto, latviams pavyko susikaupti ir pamažu artėti prie varžovų.

Likus žaisti 6 minutes šias komandas skyria vos du taškai - latviai atsilieka 79:81. Bet tada iniciatyvos ėmėsi L. Dončičius, kuris iš pradžių pelnė dvitaškį, o vėliau paskutinę atakai skirtą sekundę fantastišką tritaškį nuo lentos.

Likus 3 min. 30 sek. dar vienas L. Dončičiaus tritaškis į kurį dvitaškiu atsako D. Bertans. Latviai atsilieka - 85:91. Rungtynių pabaiga klostosi itin dramatiškai. Likus 1 min ir 14 sek. slovėnai pirmauja 95:92. Latviams likus 24 sek. teko imtis baudų taktikos, bet slovėnai neklydo.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad jau įvyko vienas ketvirtfinalio mūšis. Jame susitiko Ispanijos ir Vokietijos rinktinės. Nors didžioji dalis dvikovos klostėsi itin atkakliai, tačiau Marco Gasolio vedama Ispanija galiausiai perlaužė rungtynes sau naudinga linkme. Pergalė iškovota rezultatu 84:72.