Lietuvos krepšinio rinktinė patyrė antrąją nesėkmę pasiruošimo Europos čempionatui cikle. Lietuviai trečiandienį Prancūzijos Orleano mieste 80:82 pralaimėjo pajėgiai Kroatijos komandai.

Į Prancūziją neišvyko čiurnų traumas besigydantys Marius Grigonis bei Evaldas Kairys. Vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis rungtynėms su kroatais nusprendė neregistruoti ir Deivido Gailiaus, Roko Giedraičio bei Ado Juškevičiaus.

Lietuviams tai pirmasis mačas turnyre Orleane. Kroatai antradienį 92:87 nugalėjo šeimininkus.

Mūsų šalies rinktinė žais trečiasis rungtynes pasiruošimo cikle. Prieš tai lietuviai Klaipėdoje 59:58 palaužė lenkus ir 70:81 nusileido gruzinams.

Pirmasis kėlinys

Pirmąkart šią vasarą žaidė Mantas Kalnietis ir Jonas Mačiulis. Jie abu rungtynes pradėjo starto penkete.

J. Mačiulis pelnė pirmuosius lietuvių taškus.

Problema D. Adomaičiui tapo dvi Donato Motiejūno pražangos.

Kroatai pirmajame kėlinyje pirmavo, kartą buvo įgiję aštuonių taškų persvarą (21:13).

Antrasis kėlinys

Kroatijos rinktinė 14-ąją minutę pirmąkart pabėgo dviženkliu atstumu (33:23). D. Adomaičiui teko prašyti minutės pertraukėlės.

Vėliau lietuviai vėl susidūrė su ta pačia problema – D. Motiejūno pražangomis. Puolėjui skirta trečioji asmeninė.

Lietuvos rinktinė po dviejų kėlinių atsiliko 38:45.

Trečiasis kėlinys

Antroji rungtynių dalis prasidėjo penkiais kroatų taškais be atsako (38:50). Jie vėl privertė D. Adomaitį prašyti minutės pertraukėlės. Nepadėjo ir ji. Kroatijos rinktinė dar labiau padidino persvarą – 55:40.

Lietuviai, daugiausia M. Kuzminsko pastangomis, iki trečiojo kėlinio finišo sumažino deficitą – 58:62.

Ketvirtasis kėlinys

Lemiamame ketvirtyje Lietuvos rinktinė spurtavo, beveik pasivijo varžovus, bet netrukus vėl paleido.

„Vyrai, taip sunkiai dirbame ir taip greitai viską susigadiname“, – per minutės pertraukėlę sakė D. Adomaitis.

Lietuviai trenerio žodžius išgirdo, į juos įsiklausė ir varžovams rimtai kibo į atlapus.

Pačioje rungtynių pabaigoje Lietuvos rinktinė perėmė kamuolį, pergalę galėjo išplėšti M. Kalniečio tritaškis, bet jis buvo netaiklus.

Lietuviai prasižengė, kroatas Marko Popovičius pataikė vieną baudą iš dviejų, o kitoje aikštės pusėje užfiksuota pražanga prieš Joną Valančiūną. Laikas baigėsi, bet Lietuvos rinktinės lyderis dviem baudomis galėjo išplėšti pratęsimą. Vidurio puolėjui to padaryti nepavyko, jis nepataikė abiejų metimų – 80:82.