Rūta Meilutytė ir Rio žaidynėse olimpine čempione tapusi amerikietė Lilly King pirmadienį kartu šoko į pasaulio plaukimo čempionato baseiną Budapešte. 100 metrų krūtine pusfinalyje geriausia Lietuvos plaukikė su trečiuoju rezultatu pasiekė finalą.

Antrajame pusfinalyje R.Meilutytė įspūdingai atsispyrė nuo bokštelio, tačiau iškart buvo aplenkta L.King ir finišavo antra. Lietuvės laikas – 1:05,06 min. – buvo geresnis nei atrankoje ir leido užimti trečiąją vietą.

Tai – geriausias mūsiškės sezono rezultatas.

Antrąjį plaukimą laimėjusi L.King finišavo per 1:04,53 min., vos 0,17 sek. atsilikdama nuo pusfinalyje greičiausiai pasirodžiusios Julijos Jefimovos.

Pirmajame pusfinalyje rusė liko per mažyti žingsnelį nuo dar 2013 metais R.Meilutytės pasiekto pasaulio rekordo (1:04,35 min.). Rusė finišavo per 1:04,36 min., aplenkdama ketvirtoje vietoje bendroje įskaitoje likusią Katie Meili.

Likusių sportininkių rezultatai nuo greičiausiųjų ketverto jau skyrėsi kur kas daugiau.

100 metrų krūtine finalas – antradienį 20:17 val.

Pirmadienį ryte atrankoje R.Meilutytė į pusfinalį irgi pateko su trečiuoju rezultatu – 1:05,81 min..

Atrankos plaukime Rūtą taip pat aplenkė tik J.Jefimova (1:05,60) ir L.King (1:05,20).