Varžovai vėl nesulaikė Maksimo Maksimovo, šis mušė dublį. To nepakako. „Trakai“ žaidė pratęsimą, išgyveno 11 metrų baudinių dramą ir žengė į trečiąjį UEFA Europos lygos etapą! Trakų komanda ketvirtadienį Vilniuje įveikė Švedijos „Norrkoping“.

„Trakams“ reikėjo įvarčio. Prieš savaitę Švedijoje vykęs pirmasis mačas baigėsi pralaimėjimu 1:2. Lietuvius Vilniuje tenkino pergalė dviem įvarčiais arba 1:0 – dėl svečiuose atlikto tikslaus smūgio.

Trakiškiai aktyviai pradėjo rungtynes. Pirmosiomis minutėmis vartus neapdairiai paliko Davidas Mitovas Nilssonas. Tuo šeimininkai nepasinaudojo.

11-ąją minutę M. Maksimovas nurūko kairiuoju kraštu ir žaidė iki galo. Rusas mušė tiksliai, pasižymėjęs visose šio sezono UEFA Europos lygos rungtynėse – ketvirtosiose iš eilės (1:0).

„Trakai“ po įvarčio prarado iniciatyvą. Kartą po „Norrkoping“ perdavimo iš krašto kilo grėsmė prie šeimininkų vartų.

Vėliau progų turėjo Trakų komanda. Po Vaidoto Šilėno pakelto kampinio pavojingai galva į vartus smūgiavo Arūnas Klimavičius.

Galiausiai „Trakai“ pasiekė tikslą. 35-ąją minutę nuo varžovų pabėgo M. Maksimovas. D. M. Nilssonas vėl neapdairiai paliko vartus, bet rusas nusprendė ne paristi kamuolį vienam iš dviejų laisvų komandos draugų, o smūgiuoti iš itin aštraus kampo. Verdiktas netikėtai buvo sėkmingas – kamuolys atsidūrė vartuose (2:0).

Pirmąjį kėlinį baigė gana pavojinga švedų standartinė padėtis ir po kampinio virš vartų skriejęs kamuolys.

Po pertraukos padaugėjo „Trakų“ klaidų. Tačiau progų turėjo ir lietuviai. Vienas prieš vartininką pabėgo M. Maksimovas. Smūgį atrėmė švedas. Vėliau iš aštraus kampo nepataikė Oscaras Dorley. Netikslus buvo ir iš toli mušęs Mychailo Shyshka.

Pačioje rungtynių pabaigoje po sumaišties prie šeimininkų vartų rezultatą išlygino Simonas Skrabbas (1:2).

Pratęsimas „Trakams“ buvo sunkus. Šeimininkus kaustė nuovargis. Pirmajame papildomame kėlinyje teko paprakaituoti Ignui Plūkui. Progą turėjo ir O. Dorley, netiksliai mušęs po varžovų klaidos bei Svajūno Čyžo perdavimo.

Rungtynes baigė Linuso Wahlqvisto nesėkmingas mėginimas, I. Plūko atmuštas smūgis ir netikslus švedų perdavimas iš kairės.

Teko mušti 11 metrų baudinius. „Trakų“ penketas neklydo. Tiksliai smūgiavo A. Klimavičius, Modestas Vorobjovas, S. Čyžas, M. Shyshka ir Justinas Januševskis. „Norrkoping“ gretose pasižymėjo L. Wahlqvistas, Niclasas Eliassonas bei S. Skrabbas. Neįmušė vienintelis Ericas Smithas, pataikęs į virpstą.

J. Januševskis, pelnęs lemiamą įvartį, bėgo garbės ratą, komanda – paskui jį. Sirgaliai pašėlo.