11
Nuotraukų pavadinimas: Marijampolės „Sūduva“ – „Liepaja“ (nuotr. Evaldo Šemioto)

Marijampolės „Sūduva“ namuose turėjo vieną tikslą: išlaikyti dviejų įvarčių persvarą, kurią susikrovė Liepojoje, ten rungtynės baigėsi 2:0. Nors Suvalkijos sostinėje buvo nervinga, o „Liepaja“ laimėjo 1:0, į kitą etapą prasibrovė „Sūduva“.

11

Visos rungtynės vyko panašiu scenarijumi: Lipojos ekipa puolė, Marijampolės – gynėsi ir ieškojo progų kontratakomis, kurių, tiesa, nebuvo daug.

Visas rungtynės jautėsi įtampa, komandos nevengė žaisti kietai, o emocijų burbulas sprogo pačioje mačo pabaigoje, kai aikštė virto tikru mūšio lauku. Abiejų komandų futbolininkai visiškai negailėjo vieni kitų.

Marijampolė pasiekė ir sezono lankomumo rekordą: „Arvi“ stadione rungtynes stebėjo 2317 žiūrovų.

Trečiajame Europos lygos atrankos etape „Sūduva“ susikaus su „Sion“ ekipa iš Šveicarijos.

Pirmos 10-imt minučių marijampoliečiams tapo šiokiu tokiu išbandymu, nes varžovai atakavo gausiomis pajėgomis, tiesa, itin pavojingų progų nesusikūrė.

Nemalonus incidentas įvyko 12-ąją minutę, kai ant žolės krito Andro Švrljuga. Teisėjas sustabdė žaidimą ir iš karto pakvietė medikus. Laimei rimtesnių sužeidimų kroatas išvengė ir galėjo tęsti susitikimą.

„Liepaja“ komanda ant žolės vertė vieną „Sūduvos“ žaidėją po kito. 32-ąją minutę sužeistas buvo kamuolį jau pagavęs Ivanas Kardumas, tačiau teisėjas varžovui pražangos neužfiksavo. Įtūžęs „Sūduvos“ vartininkas iš pradžių bėgo aiškintis su arbitru ir tik paskui nuėjo prie medikų.

34-ąją minutę Vladimiras Čeburinas buvo priverstas atlikti pirmąjį keitimą: traumą patyrė patyręs atraminis saugas Povilas Leimonas, vietoje jo aikštėje pasirodė jaunasis Giedrius Matulevičius.

Kuriozinė situacija vos nesibaigė įvarčiu į „Liepaja“ vartus. Prieš pat pirmosios pusės pabaigą varžovas labai nesėkmingai pataikė į kamuolį ir vos lygioje vietoje nepelnė įvarčio į savo vartus. Po pirmo kėlinio rezultatas vis dar buvo lygus 0:0.

Po pertraukos žaidimas nesikeitė: „Liepaja“ toliau siekė mušti jiems taip reikalingus įvarčius, o „Sūduva“ laimės ieškojo kontratakose. Viena jų buvo arti tikslo, tačiau Karoliui Laukžemiui nepavyko uždaryti perdavimo.

Deja, tačiau Liepojos ekipa pasiekė savo. 57-ąją minutę smūgiu galva Ivaną Kardumą iš arti nuginklavo Seydinas Keita.

Nepatenkinti tuo, kad jų komanda dažnai net nepereina vidurio linijos ir atlieka daug netikslių perdavimų, Marijampolės sirgaliai nepasikuklino ir švilpė savo ekipos futbolininkams.

Pati susitikimo pabaiga buvo įtempta, abi komandos tiesiog šienavo vieni kitus be pasigailėjimo, o teisėjas, panašu, buvo pametęs kontrolę. Vis tik lemiamą šturmą atlaikę marijampoliečiai triumfavo.