13
Lietuvos U-20 rinktinė (nuotr. FIBA)

Lietuvos jaunimo (iki 20-ties metų) rinktinė nelengvai, tačiau prasibrovė į Europos čempionato ketvirtfinalį. Mūsiškiai pirmajame atkrintamųjų varžybų išbandyme 76:61 palaužė bendraamžius iš Slovėnijos.

13

Ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinės varžovais bus Graikijos arba Juodkalnijos krepšininkai, kurie aštuntfinalio mūšį pradės vėliau vakare.

Susitikimo pradžia buvo apylygė: sužaidus pusę pirmojo kėlinio, varžovai pirmavo minimaliu rezultatu 9:8, o Lietuvą į priekį tempė priekinės linijos žaidėjai Martynas Echodas ir Laurynas Birutis. Pastarasis varžovą spėjo apdovanoti ir nuostabiu bloku.

Įdomu tai, kad ketvirčio pabaigoje slovėnai jau turėjo penkias komandines pražangas, o lietuviai pirmą užsidirbo tik likus dviem minutėms. Tiksint paskutinėms sekundėms Lietuvos komanda išbėgo į greitą išpuolį, kurį dėjimu užbaigė Martynas Varnas. Po pirmųjų 10-ties minučių lietuviai buvo priekyje 22:14.

Antrajame kėlinyje vaizdas iš esmės nesikeitė, o lietuviai įgijo ir dviženklę persvarą ketvirčio viduryje, o vėliau skirtumas pasiekė ir 15-kos taškų ribą (36:21).

Tiesa, varžovai greitai sumažino savo atsilikimą iki vienženklio. Lietuviai surengė puikią ataką: varžovai bandė spausti, tačiau trimis greitais perdavimais kamuolys nukeliavo iki L. Biručio, kuris smeigė dvitaškį su pražanga (42:30). Į didžiąją pertrauką Lietuvos dvidešimtmečiai išėjo pirmaudami 44:33.

Po pertraukos L. Birutis keletą kartų galingai sudrebino varžovų krepšį, o slovėnai toliau bandė gelbėti tritaškiais (50:40).

Antroje kėlinio dalyje lietuviai kiek subusavo, o Sloėnijos komanda sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 7-ių taškų (53:46).

Karolis Lukošiūnas buvo žmogus, kuris ne kartą svarbiu momentu iššaudavo iš toli, tą jis padarė ir paskutinėmis ketvirčio sekundėmis. Po taiklaus tritaškio Lietuvos persvara vėl tapo dviženklė (58:48).

Lemiamame kėlinyje rezultatas svyravo ant dviženklio ribos. Varžovus galutinai pražudė kėlinio pabaigoje tritaškį pataikęs Laurynas Beliauskas, kuris padidino skirtumą iki 13-kos taškų.

Lietuva: M. Echodas (9 atk. kam.) 22, L. Birutis (8 atk. kam.) ir K. Lukošiūnas po 18, L. Beliauskas (7 atk. kam., 5 rez. perd.) 8.

Slovėnija: N. Baric (6 atk. kam.) ir U. Durnik po 13, Z. Habat (6 atk. kam.) 10.