Šeštadienį legendinėje Silverstono trasoje (Didžioji Britanija) įvyko dešimtoji šio „Formulės 1“ sezono kvalifikacija, kurią laimėjo vietos sirgalių numylėtinis britas Lewisas Hamiltonas su „Mercedes“ bolidu, rašo sportas.lt

Paskutinėje kvalifikacijos dalyje L.Hamiltonas nuvažiavo nepriekaištingą ratą, visuose trijuose sektoriuose buvo nepralenkiamas ir užfiksavo 1 min. 26.600 sek. laiką. Britas iškovojo 67-ą „pole“ poziciją per karjerą ir atsidūrė per žingsnį nuo visų laikų rekordo, priklausančio vokiečiui Michaeliui Schumacheriui (68). Kiek netikėtai antrą vietą užėmė suomis Kimi Raikkonenas („Ferrari“, 1:27.147), sugebėjęs aplenkti komandos draugą vokietį Sebastianą Vettelį (1:27.356). Suomis Valtteri Bottas („Mercedes“, 1:27.376) buvo ketvirtas, bet dėl baudos už pavarų dėžės keitimą startuos tik devintas.

Paskutinę vietą kvalifikacijoje užėmė australas Danielis Ricciardo („Red Bull“). Jis lyderiavo pirmoje kvalifikacijos dalyje, bet tuomet patyrė bolido gedimą ir nebegalėjo tęsti savo pasiodymo, kol visi kiti sportininkai, džiūstant trasai, gerino savo rezultatus. Tiesa, starte už jo stovės ispanas Fernando Alonso („McLaren“). Pirmąją kvalifikacijos dalį stebuklingai laimėjęs F.Alonso prisirinko gausybę baudų dėl įvairių bolido dalių keitimo. S.Vettelis su 171 tašku pirmauja bendroje įskaitoje ir turi 20 tšk. persvarą prieš L.Hamiltoną (151). Trečias rikiuojasi V.Bottas (136). Konstruktorių įskaitos lyderių trejetą sudaro „Mercedes“ (287), „Ferrari“ (254) bei „Red Bull“ (152). Didžiosios Britanijos GP lenktynių startas – sekmadienį 15 val. Lietuvos laiku.