118
Vilniaus „Žalgiris“ – „Goteborg“ 3:1 (nuotr. Fotodiena.lt/Roko Lukoševičiaus)

Vilniaus „Žalgiris“ laimėjo klubo 70-mečio rungtynes. Žalgiriečiai antradienį Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione 3:1 (1:1) nugalėjo Švedijos „Goteborg“.

118

Mačo pradžioje vilniečiai turėjo puikias galimybes pasižymėti. Tačiau Serge’as Nyuiadzi galva mušė virš vartų. Nesėkmingai baigėsi ir Bahrudino Atajičiaus bei Matijos Ljujičiaus atakos.

„Neįmuši tu – įmuš tau.“ Šią auksinę futbolo taisyklę 15-ąją minutę patvirtino švedai. Po Mikkelo Diskerudo perdavimo iš dešinės kamuolį į tuščius vartus pasiuntė Tobiasas Hysenas (0:1).

„Goteborg“ pirmavo 13-a minučių. 28-ąją po puikaus S. Nyuiadzi perdavimo iš dešinės galva kamuolį į vartus nukreipė Elivelto (1:1).

Antrajame kėlinyje svečiai bandė spausti žalgiriečius, bet praleido patys. 61-ąją minutę po M. Ljujičiaus pakelto kampinio galva į artimąjį vartų kampą tiksliai mušė Darvydas Šernas (2:1).

Pastarasis per pridėtą rungtynių laiką kamuolį į vartus nukreipė dar kartą, bet užfiksuota nuošalė. Iškart po to pagal taisykles iš toli pasižymėjo „Žalgirio“ naujokas Liviu Antalis (3:1).

„Žalgiriui“ pergalę apkartino Sauliaus Mikoliūno trauma. Saugas aikštėje pasirodė 69-ąją minutę, bet 75-ąją buvo pakeistas.

Po mačo dangų nušvietė fejerverkai.

Prieš rungtynes vyko Lino Adomaičio ir Pushaz koncertas. Pushaz ir komandos sirgalių klubas „Pietų IV“ pristatė naująjį „Žalgirio“ himną.

Prieš pat mačo startą apdovanotos „Žalgirio“ legendos, o pirmąjį rungtynių lietimą atliko Robertas Fridrikas. Sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respbulikos prezidentas Valdas Adamkus.

Per rungtynių pertrauką neramumus bandė kelti „Goteborg“ aistruoliai.