Savaitgalį Gargžduose ir jų apylinkėse surengto Lietuvos dviračių plento čempionato moterų grupines lenktynes sekmadienį laimėjo Daiva Tušlaitė („Ale Cipollini“), o tarp vyrų pergalę iškovojo Ignatas Konovalovas (FDJ).

D. Tušlaitė šalies grupinių lenktynių čempione tapo trečiąjį kartą iš eilės, o I. Konovalovas šios rungties čempiono titulą iškovojo pirmąjį kartą.

D. Tušlaitė 123,2 km (7 ratai) nuvažiavo per 3 val. 2 min. 52 sek. Tarp moterų antrąją vietą užėmė Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“), o trečią – Monika Rastauskaitė (Panevėžio KKSC/R.Sargūno SG/„Fortūna“). Moterys, kaip ir pernai startavo kartu su veteranais.

I. Konovalovas 176 km (10 ratų) nuvažiavo per 4 val. 6 min. 14 sek. ir artimiausius tris varžovus aplenkė 3 min. 3 sek. Antras finišavo audringai savo gerbėjų klubo narių palaikomas 2012 metų šalies čempionas Gediminas Bagdonas („Ag2r La Mondiale“), trečias – Darijus Džervus (Klaipėdos „Vėtrungė“), o ketvirtas – Evaldas Šiškevičius („Delko Marseille Provence KTM“). I. Konovalovas nuo varžovų atitrūko iki finišo likus apie 16 km, kylant į kalną, kurio 400 metrų atkarpa grįsta akmenimis.

Penktas finišo liniją kirto 2014 metų šalies čempionas Paulius Šiškevčius („Staki-Technorama“, +6.18), o šeštas – Raimondas Rumšas jaunesnysis („Soligo Amaru Palazzago Sirio“, +7.02).

„Esu labai laimingas. Daug metų svajojau apie tai, – pažymėjo I. Konovalovas. – Puikiai pasiteisino taktika, kurią man sudėliojo tėtis. Esu jam labai dėkingas. Žinojau, kad jeigu į finišą atvažiuosime dviese, trise ar keturiese, sprinte neturėsiu jokių šansų, todėl turėjau atakuoti.“

Jaunimo (iki 23 metų) įskaitoje pirmas klasifikuotas Venantas Lašinis („Staki - Technorama“), antras – Justas Beniušis (Klaipėdos „Viesulo SC“/„Klaipėda“), o trečias – Povilas Šideikis (Panevėžio R. Sargūno SG/„Umarai“).

Pavienio starto lenktynes penktadienį laimėjo Ernesta Strainytė (Šilalės SM/„Kvėdarna“) ir I. Konovalovas. Ernesta šios rungties šalies čempione tapo pirmąsyk, o Ignatas triumfavo septintąjį kartą.

Dabar I. Konovalovo sąskaitoje – 17 Lietuvos pirmenybių medalių. Elitinei Prancūzijos komandai FDJ atstovaujantis dviratininkas nuo 2005-ųjų metų dalyvavo 12-oje šalies pirmenybių (nestartavo tik 2011-ais metais) ir visose jose kopė ant prizininkų pakylos. 31-erių metų panevėžietis iškovojo aštuonis aukso, šešis sidabro ir tris bronzos medalius.

D. Tušlaitė Lietuvos pirmenybių suaugusiųjų lenktynėse yra iškovojusi 11-a medalių (4-5-2).