86
LKL mažojo finalo startas: Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“ (nuotr. Fotodiena.lt/Roko Lukoševičiaus)

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo seriją netikėtai lengva pergale pradėjo Vilniaus „Lietuvos rytas“. Jis pirmadienį namie 79:60 (15:18, 22:8, 21:15, 21:19) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“. Vilniečiai serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0.

86

Mačą tiesiogiai transliavo TV6 ir tv3.lt.

Prieš rungtynes

Po nesėkmingos LKL pusfinalio serijos „Lietuvos rytas“ nuo komandos nušalino tris klubo drausmės nesilaikiusius amerikiečius – Taylorą Browną, Corey Fisherį ir Cleviną Hannah. Pėdos traumą į Jungtines Amerikos Valstijas išvyko gydytis Drew Gordonas.

Šiandien Vilniaus komandos gretose – trys jauni naujokai: 20-metis Arnas Beručka, 19-metis Lukas Kvedaravičius ir 16-metis Deividas Sirvydis.

Rungtynes praleidžia organizuota „Lietuvos ryto“ sirgalių grupuotė „B tribūna“, anksčiau paskelbusi apie mažojo finalo boikotą.

Komandos šiame sezone susitiko keturis kartus. Dusyk namie nugalėjo „Neptūnas“ (79:78, 85:78), sostinėje – „Lietuvos rytas“ (78:75, 82:62).

Pirmasis kėlinys

„Lietuvos rytas“ rungtynes pradėjo netradiciniu starto penketu. Jame nebuvo tikrojo sunkiojo krašto puolėjo. Šią poziciją užėmė Deividas Gailius. Su juo žaidė Julius Jucikas, Rokas Giedraitis, Jimmy Baronas ir Margiris Normantas.

Pirmuosius taškus pelnė J. Jucikas, o po to tritaškį įskraidino J. Baronas (5:0 – 1 minutė).

„Neptūną“ 4-ąją minutę pirmąkart į priekį išvedė Jerai Granto dvitaškis (8:7).

Kėlinio viduryje su R. Giedraičiu susidūrė, ant parketo krito, ilgai nuo jo nesikėlė ir buvo pakeistas svečių krepšininkas Chrisas Loftonas.

Nerezultatyvų ketvirtį 18:15 laimėjo „Neptūnas“.

Antrasis kėlinys

Ketvirčio pradžioje į aikštę grįžo C. Loftonas. Amerikietis galėjo tęsti rungtynes.

12-ąją minutę „Lietuvos ryto“ arena plojimais pasitiko ant parketo žengiantį lenką Adamą Lapetą.

„Neptūnas“ pusę kėlinio nepelnė taškų, kol baudos metimą pataikė C. Loftonas. Vilniečiai iki ketvirčio vidurio surinko aštuonis taškus (23:19 – 15 min.).

19-ąją minutę, klaipėdiečiams atsiliekant 24:33, vyriausiasis „Neptūno“ treneris Dainius Adomaitis atliko iškart keturis keitimus.

„Lietuvos rytas“ antrąjį ketvirtį laimėjo 22:8 ir po jo pirmavo 37:26.

Klaipėdos komanda per pirmąją rungtynių dalį prarado aštuonis kamuolius. Tai vilniečiams leido pelnyti 12 taškų po klaidų.

Trečiasis kėlinys

D. Adomaitis bei jo auklėtiniai ilgai užtruko rūbinėje.

Trečiąjį ketvirtį pradėjo J. Granto dėjimas (28:37 – 21 min.), bet klaipėdiečiai ir toliau buksavo.

25-ąją minutę svečiai atsiliko 30:46 ir trečiajame kėlinyje buvo prasižengę keturis kartus. Šeimininkai nenubausti nė karto.

Trečiąjį kėlinį baigė įspūdingas Artūro Gudaičio blokas. Prieš lemiamą ketvirtį „Lietuvos rytas“ pirmavo 58:41.

Ketvirtasis kėlinys

32-ąją minutę, po J. Barono tritaškio, komandas pirmąkart skyrė 20 taškų – 64:44.

36-ąją minutę pertraukėlės buvo priverstas prašyti Rimas Kurtinaitis. „Neptūnas“ sumažino deficitą – 56:66.

Vilniečiams vėl pabėgus, jų gretose debiutavo A. Beručka. Jis spėjo pelnyti ir pirmuosius taškus (76:60 – 40 min.). Aikštėje pasirodė ir D. Sirvydis.

Galutinis rungtynių rezultatas – 79:60.