24
Kyrie Irvingas (nuotr. SCANPIX)

Didysis „Cavaliers“ trejetas pelnė 83 procentus komandos taškų – 93 iš 112. NBA čempionai Klivlande 112:99 (19:29, 28:28, 40:23, 25:19) paguldė ant menčių Bostono „Celtics“. „Cavaliers“ serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3:1.

24

Rungtynes penkiais taškais pradėjo Kevinas Love’as. Jis pataikė tolimą metimą, o vėliau pridėjo dvi baudas (5:0 – 2 minutė). Tačiau „Cavaliers“ kelias trečiosios pergalės link nebuvo rožėmis klotas. Į K. Love’o taškus „Celtics“ atsakė galingu spurtu 11:0 (11:5 – 5 min.).

Skirtumas 9-ąją minutę tapo dviženkliu – 23:13.

Bostono krepšininkai buvo sunkiai sulaikomi ir antrajame ketvirtyje. Jie 7-ąją minutę įgijo rekordinę persvarą – 49:33.

Svečiai pirmavo iki 33-iosios minutės, kai pirmuoju baudos metimu rezultatą išlygino, o antruoju „Cavaliers“ į priekį išvedė LeBronas Jamesas (73:72).

Nuo to laiko šeimininkų žaidimas buvo užtikrintas. Po septynių iš eilės L. Jameso taškų „Cavaliers“ pergalė abejonių nebekėlė. Klivlando komanda pirmavo 13 taškų (110:97), o iki rungtynių pabaigos buvo likę pustrečios minutės.

„Cavaliers“ iš žaidimo atakavo 60-ies (44/74), „Celtics“ – 44-ių (35/79) procentų taiklumu. Klivlando krepšininkai atkovojo 37, Bostono – 29 kamuolius.

„Cavaliers“: Kyrie Irvingas 42 (15/22 metimų, 8/9 baudų), LeBronas Jamesas 34 (15/27 met., 6 rezultatyvūs perdavimai, 5 atkovoti kamuoliai, 5 klaidos), Kevinas Love’as 17 (6/13 met., 17 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Celtics“: Avery Bradley 19 (7/19 met., 5 atk. kam.), Jae Crowderis 18 (6/12 met., 8 atk. kam.), Alas Horfordas 16 (7/11 met., 7 rez. perd.), Kelly Olynykas 15 (7/14 met., 5 atk. kam.).

„Cavaliers“ serijoje pirmauja 3:1. Penktosios rungtynės vyks Bostone.

Klivlando ekipa pirmajame atkrintamųjų varžybų etape 4:0 eliminavo Indianos „Pacers“, antrajame – 4:0 Jono Valančiūno Toronto „Raptors“.

„Celtics“ atkrintamosiose startavo pergale 4:2 prieš Čikagos „Bulls“. Vėliau 4:3 palaužė Vašingtono „Wizards“.

„Celtics“ (53 pergalės / 29 pralaimėjimai) – stipriausia reguliariojo sezono Rytų konferencijos komanda. „Cavaliers“ (51/31) buvo antra.