Marijampolės „Sūduva“ saulėtą antradienio vakarą Kaune antrą kartą šiame sezone įrodė pranašumą prieš „Kauno Žalgirį“. Dvi šeimininkų klaidas įvarčiais pavertę marijampoliečiai šventė pergalę 2:0 (1:0) ir įtvirtino savo pozicijas A lygos antroje vietoje.

Dvikovos pradžioje abi ekipos nestokojo ryžto įmušti greitą įvartį. 5-ąją minutę po Marjano Altiparmakovskio nestipraus smūgio kamuolys atsitrenkė į „Kauno Žalgirio“ vartų virpstą. Po kelių akimirkų išpuoliu atsakė šeimininkai, bet Povilo Malako smūgį ramiai atrėmė „Sūduvos“ vartininkas Ivanas Kardumas.

„Kauno Žalgiris“ dažnai puolime ieškojo pagrindinio savo ginklo Roko Krušnausko. Po eilinio tolimo vartininko perdavimo kauniečių puolėjas susikūrė gerą progą, bet po stipraus smūgio iš maždaug 18 metrų kamuolys skriejo virš vartų.

„Sūduva“ stengėsi kuo daugiau remtis krašto saugais. Ypač aktyvus buvo marijampoliečių dešinysis atakos kraštas, kuris ir buvo vainikuotas sėkme. Po aštraus perdavimo iš krašto kauniečių vartininkas Nemanja Bjelanas sužaidė nesėkmingai ir suteikė šansą „Sūduvos“ futbolininkams du kartus atlikti pakartotinus smūgius – Pauliaus Janušausko šūvis buvo tikslus ir „Sūduva“ išsiveržė į priekį (1:0).

Po pirmojo įvarčio rungtynių tempas nukrito ir atkakliausia kova vyko aikštės viduryje.

Vis tik kėlinio pabaigoje „Kauno Žalgiris“ turėjo puikią galimybę į rūbinę keliauti pakilios nuotaikos. Eilinį kartą puolime surastas R. Krušnauskas ilgai klaidino „Sūduvos“ gynėjus, bet galiausiai atliktą puolėjo smūgį šuoliu atrėmė „Sūduvos“ vartininkas ir komandos išėjo ilsėtis svečiams turint minimalią persvarą.

Prie sienos priremti „Kauno Žalgirio“ futbolininkai antrąjį kėlinį pradėjo daug aktyviau už „Sūduvą“ ir vieni čempionato lyderių turėjo nelengvas 15 minučių. Visgi, grubi klaida gynyboje nubraukė visas kauniečių pastangas. Baudos aikštelėje suklydus Matui Gavrilovui, šiam padėkoti turėjo Karolis Laukžemis, kuris stipriu smūgiu įtvirtino „Sūduvos“ persvarą (2:0).

Po antrojo praleisto įvarčio kauniečiai toliau daugiau kontroliavo kamuolį, bet „Sūduva“ gynėsi be klaidų, o po keitimo aikštėje pasirodęs Robertas Vėževičius komandos draugų buvo išvestas vienas prieš vartininką, bet šią dvikovą laimėjo N. Bjelanas.

„Sūduva“ pasiekė savo tikslą – iškovojo dar tris taškus, atitrūko nuo artimiausių persekiotojų ir yra solidžiai įsitaisiusi antrojoje vietoje. „Kauno Žalgirio“ bėdos nesibaigia – kauniečiai išlieka be pergalių ir su dviem iškovotais taškais.