29
Turino „Juventus“ – „Monaco“ 2:1 (nuotr. SCANPIX)

Turino „Juventus“ tapo pirmuoju UEFA Čempionų lygos finalo dalyviu. Italai antradienį namie 2:1 (2:0) nugalėjo „Monaco“. Prieš savaitę Monake vykusi dvikova taip pat baigėsi „Juventus“ pergale – 2:0.

29

Antradienį „Monaco“ reikėjo atakuoti, tad svečiai rungtynes pradėjo itin aktyviai. Mačo pradžioje geriausią galimybę turėjo Monako komandos talentas Kylianas Mbappe, pataikęs į tolimąjį virpstą. Tačiau net jei prancūzas būtų įmušęs, rezultatas nebūtų pasikeitęs – teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

10-ąją minutę Massimiliano Allegri teko atlikti priverstinį keitimą – traumą patyrusį vidurio saugą iš Vokietijos Sami Khedira pakeitė italas Claudio Marchisio.

„Juventus“, atlaikęs pirmąjį varžovų šturmą, įsidrąsino. Kėlinio viduryje dvi puikias progas turėjo šeimininkų puolėjai. Vienas prieš vartininką pabėgęs Gonzalo Higuainas smūgiavo per silpnai, o panašioje situacijoje atsidūręs Mario Mandžukičius mušė į vartų sargą Danijelį Subašičių.

Turino futbolininkai 33-ąją minutę surengė kontrataką. Dani Alvesas iš dešinės siuntė kamuolį į baudos aikštelę. Ten į vartus mušė M. Mandžukičius. Kroato tautietis D. Subašičius smūgį atrėmė, bet „Juventus“ puolėjas prie kamuolio suskubo pirmasis ir mušė neatremiamai – 1:0.

„Monaco“ gynyba braškėjo ir toliau. Dukart nuo varžovų paspruko G. Higuainas. Kartą argentinietis pasiuntė kamuolį į vartus, bet buvo užfiksuota nuošalė. Vėliau puolėjas mušė į vartininką.

D. Subašičius ir toliau varė šeimininkus į neviltį. Kroato nesugebėjo pergudrauti ir vienas prieš jį iššokęs Paulo Dybala. Kampinis. Po jo D. Subašičius kamuolį iškumščiavo, bet už baudos aikštelės likęs D. Alvesas puikiu smūgiu vienu lietimu nutupdė kamuolį vartų tinkle – 2:0.

Antrajame kėlinyje puikią progą turėjo nuo varžovų kairiuoju kraštu pabėgęs K. Mbappe. Jo smūgį kojomis atrėmė Gianluigi Buffonas. Kampinis. Po jo K. Mbappe pelnė pirmąjį „Monaco“ įvartį per dvejas pusfinalio rungtynes – 2:1.

Daugiau grėsmingų momentų rungtynėse nebuvo.

Po finalinio mačo švilpuko Turino stadionas sprogo – „Juventus“ keliauja į UEFA Čempionų lygos finalą, kuris birželio 3-ąją vyks Kardife, Velse.

„Juventus“ varžovas finale paaiškės trečiadienį Madrido derbyje. Pirmąsias pusfinalio rungtynes 3:0 laimėjo „Real“, įveikęs „Atletico“.

Turino „Juventus“ – „Monaco“ 2:1 (2:0)

33 min. Mario Mandžukičius (1:0)

44 min. Dani Alvesas (2:0)

69 min. Kylianas Mbappe (2:1)

Įspėti: 40 min. Radamelis Falcao, 54 min. Benjaminas Mendy (abu – „Monaco“), 73 min. Leonardo Bonucci, 91 min. Mario Mandžukičius (abu – „Juventus“).

„Juventus“: Gianluigi Buffonas, Giorgio Chiellini, Miralemas Pjaničius, Sami Khedira (10 min. Claudio Marchisio), Gonzalo Higuainas, Alexas Sandro, Andrea Barzagli (85 min. Medhi Benatia), Mario Mandžukičius, Leonardo Bonucci, Paulo Dybala (54 min. Juanas Cuadrado), Dani Alvesas.

„Monaco“: Danijelis Subašičius, Jemersonas, Joao Moutinho, Radamelis Falcao, Bernardo Silva (69 min. Thomas Lemaras), Tiemoue Bakayoko (78 min. Valere Germainas), Djibrilas Sidibe, Benjaminas Mendy (54 min. Fabinho), Andrea Raggi, Kamilis Glikas, Kylianas Mbappe.