Penktadienį Lietuvos ledo ritulio rinktinė metė rimtą iššūkį pasaulio čempionato 1B diviziono favoritams ir lyderiams – japonams. Lietuviai dukart lygino rezultatą, bet pralaimėjo 2:6 (0:1, 2:2, 0:3).

Mūsiškiams tarpusavio rungtynių statistika nieko gero nežadėjo. Lietuviai iki šio mačo su japonais žaidė keturis kartus, visus pralaimėjo. Įvarčių santykis – 2:20.

Japonijos rinktinė, kurios visi ritulininkai žaidžia savo šalies čempionate, pirmoji išsiveržė į priekį ir penktadienį. Lietuvių vartininkas Arturas Pavliukovas dukart ritulį atrėmė, bet trečiasis japonų mėginimas baigėsi Makuru Furuhashi įvarčiu (0:1).

Japonai, į priekį 1:0 išsiveržę 3-ąją minutę, tokiu rezultatu pirmavo viso kėlinio metu. Lietuviai turėjo ne vieną progą išlyginti pusiausvyrą, bet neįmušė.

Lietuvos rinktinė sužaidė puikų antrąjį mačo trečdalį. 22-ąją minutę po nuostabios kovos prie borto perdavimą Emilijui Krakauskui atliko Markas Kaleinikovas. E. Krakauskas neklydo – 1:1.

Lietuviai lygiu rezultatu džiaugėsi porą minučių. 26-ąją japonams pranašumą vienu lietimu grąžino Daisuke Obara, pelnęs penktąjį įvartį turnyre (1:2).

26-ąją minutę rezultatas vėl tapo 2:2. Žaidimu išsiskyrė tie patys lietuvių jaunuoliai – M. Kaleinikovas ir E. Krakauskas. Pastarasis puikiai kovojo prie borto, atliko perdavimą Artūrui Katuliui. Šis – M. Krakauskui prie vartų, kuris įmušė antrąjį lietuvių įvartį.

32-ąją minutę lietuviai praleido apmaudų smūgį. A. Pavliukovui iš po kojų ritulį iškrapštė ir jį į vartų tinklą pasiuntė Kenta Takagi (2:3).

Paskutiniajame, trečiajame, kėlinyje įvarčius mušė japonai. 48-ąją minutę po kelių mėginimų ritulį į vartus įstūmė Yushi Nakayashiki (2:4). Tą pačią minutę pasižymėjo ir K. Takagi (2:5). Paskutinį tašką padėjo Go Tanaka (2:6).

Rungtynių pabaigoje į virpstą pataikė Arnoldas Bosas.

Šeštadienį lietuviai žais paskutiniąsias pasaulio čempionato 1B diviziono rungtynes. Varžovė – Kroatijos rinktinė. Tai bus kova dėl bronzos medalių.

Geriausiu Lietuvos komandos mačo žaidėju išrinktas kapitonas Mindaugas Kieras. Japonijos gretose toks pat prizas atiteko D. Obarai.