„Trakai“ iškovojo dar vieną sunkią pergalę

Ketvirtoje A lygos turnyrinės lentelės vietoje nusėdę „Trakai“ Vilniuje 1:0 (1:0) įveikė vos vieną pergalę šių metų pirmenybėse savo sąskaitoje turinčią „Jonavos“ ekipą. Riteriams įvartį dar pirmajame kėlinyje pelnė Darius Kazubovičius. Po šiandienos susitikimo „Trakai“ tik dviem taškais atsilieka nuo Marijampolės „Sūduvos”.

Iniciatyva nuo pirmųjų minučių priklausė šeimininkams, kurie daugiau valdė kamuolį, tačiau varžovų išpuoliai „Jonavos“ vartų sargo iš vėžių neišmušė.

Vėliau, Oscarui praradus kamuolį, „Jonava“ bandė kontraatakuoti, tačiau gynėjo funkcijas perėmęs Ignas Plūkas išmušė kamuolį. Netrukus reidą surengė ir Tadas Eliošius, tačiau vartininkas ir vėl be didelių sunkumų su juo susidorojo.

Vos tik kamuolys atsidūrė priešingoje pusėje, pribrendo įvartis. „Trakai“ geriausią savo momentą sukūrė praėjus vos pusvalandžiui nuo rungtynių pradžios. Darius Kazubovičius perkėlė kamuolį per Karolį Saliką ir taikliai smūgiavo į varžovų vartų plotą.

39–ąją minutę D. Kazubovičius buvo arti dublio. Iš krašto perėmęs kamuolį puolėjas smūgiavo galva, tačiau svečių vartų saugas, pademonstravęs šoklumą, jį atrėmė.

Po pertraukos aikštės šeimininkai grįžo tokios pačios sudėties, vieną keitimą atliko tik „Jonavos“ ekipos treneris: vietoje Juliaus Aleksandravičiaus aikštėje pasirodė Vitalijus Barinovas.

Antrąją mačo pusę abi komandos pradėjo įjungusios aukštesnes pavaras, įtampa augo. 53–ąją minutę jau ne pirmą kartą dėmesio vertą ataką bandęs surengti Klaudijus Upstas buvo pargriautas.

Tuoj pat už pražangą prieš Td. Eliošių geltoną kortelę užsidirbo įvarčio autorius D. Kazubovičius. 61–ąją minutę progą turėjo Maksimas Maksimovas – bandė D. Kazubovičiaus perduotą kamuolį pasiųsti į vartus, tačiau nesėkmingai virto baudos aikštelėje.

„Jonavos“ strategas nesnaudė, nuo suoliuko pakilo jau antras svečių atstovas – vietoje Tomo Salamanavičiaus ant vejos žengė Davidas Makaradze. Keitimu po akimirkos atsakė ir šeimininkai – vietoje kapitono Deivido Česnauskio aikštėje pasirodė Jurijus Mamajevas.

79–oji minutė skaudi buvo Eduardui Ževnerovui – tiesiai į jo veidą atskrido Vaidoto Šilėno smūgiuotas kamuolys. Deja, „Trakai“ nebeturėjo galimybės atlikti keitimą, todėl gynėjui teko sugrįžti į žaidimą.

M. Maksimovas bandė prasiveržti į baudos aikštelę, tačiau kamuolį tuoj pat perėmė svečiai. D. Makaradze buvo pargriautas ir uždirbo savo komandai baudos smūgį. Pats gruzinas ir bandė jį realizuoti, tačiau I. Plūkas ramiai įveikė eilinę pavojingą užduotį.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, abi komandos apsikeitė pavojingomis atakomis, bet svečiams taip ir nepavyko sukurti nieko rezultatyvaus. Likus kelioms minutėms smūgiuoti vėl bandė M. Maksimovas, tačiau kamuolį sustabdė šalia buvęs E. Ževnerovas.

Paskutinis kampinis prie svečių vartų rezultato nepakeitė. Teisėjo švilpukas skelbė rungtynių pabaigą ir riterių pergalę.