Po įnirtingų kovų, sekmadienio vakarą, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Didžiojoje salėje paaiškėjo Nacionalinės studentų tinklinio lygos čempionai. Antrus metus iš eilės geriausiųjų titulą apgynė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) merginų tinklinio komanda, o po neįtikėtinai dramatiškos kovos Vilniaus universiteto (VU) vaikinai nuvainikavo praėjusių metų čempionus – Šiaulių universiteto (ŠU) tinklininkus.

Varžybų pusfinalyje merginų grupėje po atkaklios kovos VU įveikė Lietuvos sporto universiteto (LSU) tinklininkes 3-1 (25:22, 25:20, 17:25, 25:23), o VDU ekipa rezultatu 3-0 (25:8, 25:7, 25:14) nepaliko jokių vilčių Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentėms.

Vaikinų grupės pusfinalio varžybose Šiaulių universiteto tinklininkai didesnio pasipriešinimo nesulaukė iš aikštės šeimininkų ir vienu atokvėpiu 3-0 (25:11, 25:15, 25:15) nugalėjo Lietuvos edukologijos universitetą, o LSU komanda, visą sezoną atkakliai kovojusi dėl patekimo į finalus, 0-3 (22:25, 21:25, 16:25) nusileido VU ekipai.

Žiūrovų abejingų nepalikusi nuožmi akistata vaikinų grupėje vainikavo finalinių varžybų vakarą. Čia susitiko Vilniaus universiteto ir Šiaulių universiteto komandos. VU studentai po permainingos ir dramatiškos keturių setų kovoje išplėšė pergalę 3-1 (23:25, 25:23, 25:18, 25:22) ir tapo naujaisiais Nacionalinės studentų tinklinio lygos čempionais, šį kartą Šiaulių ekipą palikę su sidabro medaliais.

Bronzos medaliai atiteko LSU vyrų komandai, kuri mažajame finale 3-0 (25:19; 25:14; 25:22) be didesnės intrigos įveikė aikštės šeimininkus iš Lietuvos edukologijos universiteto.

Merginų finale čempionėmis antrus metus iš eilės tapo VDU studentės, 3-0 (25:18, 25:21, 25:13) įveikusios atkakliai kovojusias VU tinklininkes. Trečioji vieta atiteko LSU merginoms, kurios nesunkiai rezultatu 3-0 (25:18, 25:9; 29:14) įveikė VGTU tinklininkes.

Čempionato finaluose taip pat buvo žaidžiamos varžybose dėl 5–8 vietų vaikinų grupėje ir dėl 5–6 pozicijų merginų varžybose.

Iškilmingo finalinių varžybų uždarymo metu buvo paskelbti ir apdovanoti naudingiausi ir geriausi žaidėjai. Geriausiais 2016–2017 m. Nacionalinės tinklinio lygos žaidėjais tapo VDU atstovė Rūta Staniulytė ir LSU studentas Artūras Vasiljev.

Studentams apdovanojimus įteikė Nacionalinės studentų tinklinio lygos prezidentas Jūras Banys ir Lietuvos edukologijos universiteto Sporto centro direktorė Irma Braškienė, kurie dėkojo studentams už gražų ir atkaklių kovų kupiną savaitgalį. Padėka už nuoširdžią pagalbą organizuojant studentų čempionato finalus buvo apdovanotas ir Lietuvos edukologijos universiteto sporto centro kolektyvas.