Vos antrą kartą Nacionalinės krepšinio lygos serijoje prireikė lemiamų septintųjų finalo serijos rungtynių. Jas sausakimšoje Marijampolės arenoje laimėjo aikštės šeimininkai „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai, kurie 86:71 įveikė Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipą.

Jau pačioje rungtynių pradžioje netrūko aistrų. Varžovo pražanga nepatenkintas Evaldas Šaulys sviedė kamuolį į varžovą ir vos nekilo didesnis konfliktas. „Sūduvos“ žaidėjas buvo nubaustas technine pražanga.

Pirmojo kėlinio antroje pusėje marijampoliečiai buvo atitolę per daugiau nei vieną taiklų metimą, tačiau Klaipėdos ekipa surengė keletą sėkmingų atakų iš eilės ir po pirmųjų 10-ties minučių atsilikinėjo tik vienu tašku (19:20).

Aistros tęsėsi toliau. Teisėjo sprendimu nepatenkintas Mindaugas Stašys užsidirbo techninę pražangą, o ją Marijampolės krepšininkai pavertė tiksliu baudos metimu ir tritaškiu. Įsibėgėję „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai antrojo ketvirčio viduryje po Dariaus Griškėno tritaškio įgijo dviženklę persvarą (32:21).

Tačiau tada Marijampolės komandą ištiko šokas. Traumą patyrė Gintautas Matulis, kuriam iš aikštės išeiti pačiam nepavyko, žaidėjui į pagalbą atskubėjo komandos draugai. Po dviejų kėlinių „Sūduva-Mantinga“ vis dar buvo priekyje 37:33.

Trečias kėlinys prasidėjo komandoms apsikeičiant tiksliomis atakomis, o po Aurimo Kiežos tolimo metimo „Nafta-Uni-Akvaservis“ treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes skirtumas vėl išaugo iki 9 taškų (45:36).

„Sūduva-Mantinga“ toliau bėgo į priekį, o po A. Kiežos dvitaškio skirtumas padidėjo iki rekordinio 16 taškų (54:38). Klaipėdiečiai iš karto parodė, kad dar ne viskas yra baigta ir ištirpdė skirtumą iki vienženklio. Tautvydo Kliučinyko ir Evaldo Šaulio tritaškiai vėl timptelėjo Marijampolės klubą į priekį (63:49).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo nervingai, tačiau klaipėdiečiams iš karto aptirpdyti skirtumo nepavyko. Erikas Kubilius jau ne pirmą kartą sudrebino Marijampolės lankus dėjimu, bet į jo akibrokštą tritaškiu atsakė Dominykas Domarkas. Tolimą bombą įsmeigė ir E. Kubilius.

Antanas Udras tolimu metimu padidino aikštės šeimininkų persvarą iki 15 taškų ir klaipėdiečius galėjo išgelbėti tik stebuklas. Paskutines viltis jau kitos atakos metu sudaužė T. Kliučinykas. Ramiai rungtynes užbaigę marijampoliečiai triumfavo 86:71.

„Sūduva-Mantinga“: E. Šaulys 19 ir D. Griškėnas 19, A. Udras (8 atk. kam.) 13, A. Kieža 12, D. Domarkas 11, T. Kliučinykas (9 rez. perd.) 9.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: E. Kubilius ir V. Chodokovskis 16, M. Stašys 12, D. Anužis 8.