Titulą ginančios Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ antrus metus iš eilės žengė į Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalą. Lino Šalkaus auklėtinės 59:56 (20:19, 16:11, 10:12, 13:14) nugalėjo Vilniaus „Kibirkštį“ ir laimėjo pusfinalio seriją rezultatu 2:1.

Nuo pirmųjų rungtynių minučių aikštelėje virė atkakli kova ir nei viena komanda neatitrūko – 7:7. Netrukus „Hoptrans-Sirenos“ surengė spurtą 8:1 ir susikrovė aštuonių taškų pranašumą – 15:8. Visgi vilnietės nepasimetė ir, laimėjusios atkarpą 10:3, likus žaisti mažiau nei minutei, rezultatą išlygino – 18:18. Po pirmųjų dešimties minučių minimali persvara priklausė viešnioms – 20:19.

Antrajame kėlinyje ir toliau kova vyko taškas į tašką, o kėlinio viduryje neženkliai pirmavo garliaviškės – 29:25. „Kibirkštis“ varžovių ir vėl toli nepaleido, o po Lauros Juškaitės dvitaškio komandos skyrė taškas – 30:31. Kėlinį penkiais taškais baigė Gabrielė Gutkauskaitė ir prieš antrąją mačo dalį leido „Hoptrans-Sirenoms“ toliau pirmauti – 36:30.

Po didžiosios pertraukos „Hoptrans-Sirenos“ pelnė keturis taškus ir susikrovė dviženklę persvarą – 40:30. „Kibirkšties“ krepšininkėms sunkiai sekėsi tirpdyti deficitą ir likus žaisti kiek daugiau nei tris minutėms, garliaviškės pirmavo septyniais taškais – 42:35. Kėlinio pabaigoje „Hoptrans-Sirenos“ turėjo šešių taškų persvarą, bet dvitaškiu vilniečių deficitą sumažino Laura Juškaitė – 42:46.

Lemiamame ketvirtyje viešnios ir toliau išlaikė atotrūkį bei, sužaidus keturias minutes, pirmavo – 51:43. Įpusėjus ketvirčiui pirmaisiais taškais pasižymėjo Daugilė Šarauskaitė, o vilnietės sumažino atsilikimą iki keturių taškų – 47:51.

„Hoptrans-Sirenos“ atsakė atkarpa 5:1 ir vėl susikrovė saugesnę persvarą – 56:48. Į tai L. Juškaitė atsakė penkiais taškais ir sumažino deficitą iki tijų – 53:56. Likus žaisti dvi minutes, komandas skyrė du taškai (56:54), o „Hoptrans-Sirenų“ persvarą vienu baudos metimu padidino G. Gutkauskaitė – 57:54. Netrukus Laurita Jurčiūtė „Kibirkšties“ deficitą ištirpdė iki minimalaus – 56:57. Lemiamą tašką rungtynių pabaigoje padėjo G. Gutkauskaitė, kuri atvedė „Hoptrans-Sirenas“ į finalą – 59:56.

„Kibirkštis“: Laura Juškaitė 15 (9 atk. kam.), Laurita Jurčiūtė 10 (6 kl.), Dalia Donskichytė 9 (5 per. kam.).

„Hoptrans-Sirenos“: Gabrielė Gutkauskaitė 26 (9 atk. kam.), Rasa Knyzaitė (7 atk. kam.) ir Livija Sakevičiūtė (7 atk. kam.) po 9.