Šakių „Vyčio“ komanda pralaimėjo antrąjį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinalio mačą – po ilgosios pertraukos palūžusi namuose 67:80 (24:17, 20:12, 15:26, 8:25) nepasipriešino Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ klubui.

Serijoje iki trijų pergalių klaipėdiečiai pirmauja 2:0, o trečiasis serijos mačas ketvirtadienį vyks uostamiestyje.

Pati susitikimo pradžia buvo geresnė svečiams, kurie įgavo nemažą pranašumą (7:15), tačiau Gytis Radzevičius ir Marijus Užupis inicijavo „Vyčio“ spurtą – 12:15. Šakiškiai perėmė iniciatyvą ir, kėlinį baigę puikiais M. Užupio metimais, buvo atitolę 24:17.

Be perstojo skrieję tritaškiai padėjo „Vyčiui“ padidinti pranašumą iki dviženklio antrajame kėlinyje (38:25), o visiškai perimta iniciatyva padėjo pirmauti 44:29.

Tačiau visiškai kitaip „Vytis“ ėmė atrodyti po didžiosios pertraukos. „Nafta-Uni-Akvaservis“ greitai išlipo iš dviženklio skirtumo (40:49) ir „Vytis“ siekė neprisileisti oponentų arčiau. Kurį laiką tai pavyko daryti, tačiau optimizmą nubraukė Mindaugo Stašio trys metimai iš eilės – 55:59.

Viktoro Chodosovskio tritaškis leido svečiams dar labiau priartėti (60:61), o netrukus ir persvėrė rezultatą – 62:61. M. Stašys išnaudojo progą įmesti tris baudas (65:61), tad „Vytis“ susidūrė su rimtomis problemomis. Augustinui Jankaičiui pavyko rezultatą išlyginti (65:65), kai žaisti liko pusė ketvirčio. Vis tik paskutinis kėlinys buvo labai įtemptas: „Nafta-Uni-Akvaservis“ nepraleisdavo progų išnaudoti varžovų klaidų – 69:65. Po minutės pertraukėlės V. Chodosovskis ir E. Alunderis smeigė tiesiog mirtinus smūgius į Šakių ekipą (73:65), kurios taškų badas tęsėsi. Skirtumas tapo dviženklis (77:67), o svečiai žaidė daug užtikrinčiau ir galiausiai iškovojo pergalę 80:67.

„Vytis“: Sh. Jacksonas 15, M. Užupis 13, P. Beliavičius 12, A. Jankaitis 10 (10 atk. kam.), G. Radzevičius 9, E. Jezukevičius 8 (2/10 dvit.).

„Nafta-Uni-Akvaservis“: V. Chodosovskis 25, E. Kubilius 19, M. Stašys 16, D. Anužis 8.