Pasibaigus visoms tarptautinėms biatlono varžyboms, Lietuvos biatlonininkams sezonas tuo nesibaigė. Nors Lietuvoje tinkamų sąlygų surengti šalies čempionato nebuvo, išeitis buvo rasta tradiciškai varžybas perkeliant į vidurio Latvijoje esantį Madonos miestelį, kurio žiemos sporto centras sugebėjo išsaugoti 2,5 kilometrų ilgio ratą su sniegu iki šio savaitgalio. Toks sprendimas priimamas nebe pirmus metus.

Vyrų 10 kilometrų sprinte triumfavo ignalinietis Tomas Kaukėnas, nuotolį įveikęs per 22 min. 51 sek. bei šaudykloje suklydęs tris kartus (tiesa, varžyboms nepavyko išsaugoti kokybiško baudos rato, tad dalyviams buvo pridedamos 25 sek. už kiekvieną prašautą šūvį). Antras liko Nemenčinės miestelio atstovas Karolis Dombrovskis, nugalėtojui pralaimėjęs 13 sek. (šaudymas 0+1). Trečias šioje grupėje buvo Vytautas Strolia iš Anykščių, nuo nugalėtojo atsilikęs 42 sek. (1+2). Jaunių vaikinų grupėje triumfavo anykštėnas Linas Banys, jaunučių vaikinų grupėje nepralenkiamas buvo dar vienas Anykščių atstovas Gytis Mikoliūnas, o vaikų grupėje triumfavo Vilniaus rajono atstovas Marekas Griniukas.

Moterų 7,5 kilometro sprinto varžybose triumfavo visaginietė Natalija Kočergina, distanciją įveikusi per 19 min. 37 sek. bei šaudykloje neklydusi. Antroji liko tądien gimtadienį šventusi vilnietė Gabrielė Leščinskaitė (šaudymas 0+0), nuo nugalėtojos atsilikusi 55 sek. Trečiąją vietą užėmė rinktinės senbuvė Diana Rasimovičiūtė (2+0). Jaunių merginų grupėje triumfavo Raminta Dindaitė iš Ignalinos, jaunučių merginų grupėje greičiausia buvo Vilniaus rajono atstovė Viktorija Romanova, o vaikų grupėje nepralenkiam buvo ignalinietė Deimantė Šerėnaitė.

Sekmadienį biatlonininkai vėl stojo prie starto linijos. Jų laukė sutrumpintos asmeninės lenktynės, kuriose buvo pridedamos po 40 sek. už kiekvieną nepataikytą šūvį. Vyrų grupėje 12,5 kilometro distanciją per 32 min. ir 49 sek. įveikė ir nugalėjo V. Strolia (šaudymas 1+1+0+2). Antras liko T. Kaukėnas (2+1+0+1) pralaimėjęs vos 4 sek., o trečiąją vietą užėmė K. Dombrovskis (3+4+1+0). Jaunių vaikinų grupėje pirmas buvo visaginietis Maksimas Fominas, jaunučių vaikinų grupėje po permainingos kovos triumfavo ignalinietis Gabrielius Paukštė. Vaikų grupėje stipriausias buvo Lukas Žukauskas iš Anykščių.

10 kilometrų asmeninėse lenktynėse moterų grupėje triumfavo Natalija Paulauskaitė (1+0+1+1), aplenkusi N. Kočerginą (1+0+1+2) ir G. Leščinskaitę (1+1+2+0). Jaunių merginų grupėje vėl pirma buvo R. Dindaitė, jaunučių merginų tarpe triumfavo V. Romanova, o vaikų grupėje nugalėtoja tapo Lukrecija Daugirdaitė.

Šis Lietuvos biatlono čempionatas buvo ir 2016–2017 metų varžybų sezono oficiali pabaiga, po kurios laukia trumpas poilsis ir netrukus prasidėsiantis pasiruošimos naujajam sezonui.