Pirmadienį Kauno „Žalgiris“ Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo 25-ąją pergalę. Žalgiriečiai Alytuje 79:64 (9:21, 32:10, 20:14, 18:19) nugalėjo vietos „Dzūkiją“. Šalies čempionams nesutrukdė ir itin prastas pirmasis ketvirtis, pralaimėtas 9:21.

„Žalgirio“ starto penkete rungtynes pradėjo Robertas Javtokas. Jis ir atkovojo ginčo kamuolį.

Alytiškiai šalies čempionus pasitiko itin nesvetingai. Dzūkų metimai skrodė tinklelį. 8-ąją minutę šeimininkai pirmavo 19:5, po pirmojo kėlinio – 21:9. Žalgiriečiai, sužaidę tokį ketvirtį, pakartojo komandos sezono rezultatyvumo antirekordą. Kauniečiai spalio 30-ąją Kėdainiuose trečiąjį kėlinį pralaimėjo 9:18.

Alytiškis Paulius Morkeliūnas per pirmąjį ketvirtį į varžovų krepšį suvertė 10 taškų.

„Dzūkija“ pirmajame kėlinyje kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 12:4. Šeimininkai atliko aštuonis rezultatyvius perdavimus, svečiai – vieną.

Viskas aukštyn kojomis apsivertė antrajame ketvirtyje. Žalgiriečiai 17-ąją minutę išlygino rezultatą (29:29), o po pirmosios mačo dalies švieslentėje degė 41:31, svečių naudai. Kauniečiai antrajame kėlinyje surengė atkarpą 19:0, o ketvirtį laimėjo 32:10.

„Žalgiris“ antrajame kėlinyje P. Morkeliūnui neleido pelnyti nė taško. Šalies čempionai per pirmuosius du ketvirčius varžovus privertė suklysti 13 kartų, o puldami atkovojo septynis kamuolius, kai dzūkai nusiėmė keturis.

Žalgiriečiai antrojoje rungtynių dalyje užtikrintai pirmavo, bet dzūkai pasiduoti nebuvo linkę ir kovojo iki galo, vis sumažindami deficitą. Didžiausia svečių persvara – 24 taškai (74:50 – 34 min.), mažiausia – 12 (76:64 – 40 min.).

Kauniečiai dvitaškius metė 57 procentų taiklumu (22/38), alytiškiai – 39 (15/38). Abi komandos dažnai klydo. Žalgiriečiai prarado 19, dzūkai – 23 kamuolius.

„Dzūkija“: Karolis Guščikas 15 (6/8 dvitaškių, 8 atkovoti kamuoliai), Paulius Morkeliūnas 12 (5 klaidos).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 13 (5/7 dvit.), Kevinas Pangosas 12.

„Žalgiris“ (25 pergalės / 3 pralaimėjimai) pirmauja LKL, „Dzūkija“ (7/21) – aštunta tarp 10-ies komandų.