15
Škotija – Slovėnija 1:0 (nuotr. SCANPIX)

Sekmadienį be Lietuvos – Anglijos rinktinių rungtynių sužaisti dar aštuoni 2018-ųjų pasaulio futbolo čempionato atrankos turnyro mačai.

15

Škotai išsigelbėjo paskutinėmis minutėmis

Lietuvių F grupėje slovakai 3:1 (2:1) Maltoje sudorojo vietos komandą.

Nugalėtojams įvarčius pelnė Vladimiras Weissas (2 minutė), Janas Gregušas (41 min.) ir Adamas Nemecas (84 min.). Pralaimėjusiems – Jeanas Paulas Farrugia (14 min.).

Pastarasis rungtynių nebaigė. Futbolininkas 79-ąją minutę pašalintas iš aikštės už antrąją geltoną kortelę.

Toks pat likimas 91-ąją minutę ištiko vieno slovakų įvarčių autorių A. Nemecą.

Škotai savo aikštėje išplėšė pergalę prieš slovėnus – 1:0 (0:0).

Lemtingas įvartis įmuštas 88-ąją minutę. Pasižymėjo po keitimo į aikštę žengęs Chrisas Martinas.

F grupėje pirmauja anglai (13 taškų). Slovakai (9 tšk.) – antri, slovėnai (8 tšk.) – treti, škotai (7 tšk.) – ketvirti, lietuviai (5 tšk.) – penkti. Maltos futbolininkai (0 tšk.) – paskutiniai, šešti.

Įvarčių kruša C grupėje

Sekmadienį pergalę didžiausiu rezultatu iškovojo čekai. Jie svečiuose 6:0 (5:0) sutriuškino San Marino sportininkus. Penki įvarčiai krito pirmajame kėlinyje.

Po du tikslius smūgius atliko Antoninas Barakas (17, 24 min.) ir Vladimiras Darida (19, 77 min.), vieną – Theodoras Gebre Selassie (26 min.) bei Michaelis Krmenčikas (43 min.).

Kitose C grupės rungtynėse vokiečiai išvykoje 4:1 (3:1) pranoko Azerbaidžano rinktinę.

Vokiečiams du įvarčius pelnė Andre Schurrle (19, 81 min.), po vieną – Thomas Mulleris (36 min.) ir Mario Gomezas (45 min.).

Šeimininkams garbės įvartį įmušė Dmitri Nazarovas (31 min.).

Dar viename C grupės mače Šiaurės Airijos vienuolikė namie 2:0 (2:0) įveikė norvegus.

Pasižymėjo Jamie Wardas (2 min.) ir Conoras Washingtonas (85 min.).

Vokiečiai (15 tšk.) pirmauja C grupėje. Šiaurės airiai (10 tšk.) – antri, čekai (8 tšk.) – treti, azerai (7 tšk.) – ketvirti, norvegai (3 tšk.) – penkti, San Marino futbolininkai (0 tšk.) – paskutiniai, šešti.

E grupėje mušė žvaigždės

E grupėje armėnai namie 2:0 (0:0) nugalėjo Kazachstano komandą.

73-ąją minutę įmušė Henrikhas Mkhitaryanas, 75-ąją – po keitimo aikštėje pasirodęs Aras Ozbilizas.

64-ąją minutę iš aikštės pašalintas svečių atstovas Sergei Maliy. Jis užsidirbo antrąją geltoną kortelę.

Toje pačioje grupėje lenkai svečiuose 2:1 (1:0) palaužė Juodkalnijos atstovus.

Nugalėtojams įvarčius pelnė Robertas Lewandowski (40 min.) ir Lukaszas Piszczekas (82 min.). Šeimininkų tikslų smūgį atliko Stefanas Mugoša (63 min.).

Rumunijos ir Danijos komandos išsiskyrė taikiai – be įvarčių.

Lenkai (13 tšk.) – E grupės lyderiai. Juodkalnijos rinktinė (7 tšk.) – antra, Danijos (7 tšk.) – trečia, Rumunijos (6 tšk.) – ketvirta, Armėnijos (6 tšk.) – penkta, Kazachstano (2 tšk.) – paskutinė, šešta.