13
Majamio „Heat“ – Toronto „Raptors“ 84:101 (nuotr. SCANPIX)

Jonas Valančiūnas pelnė du taškus, atkovojo aštuonis kamuolius. Lietuvio atstovaujama Toronto „Raptors“ naktį iš ketvirtadienio į penktadienį laimėjo Floridoje – 101:84 nugalėjo Majamio „Heat“.

13

Šeimininkai rungtynes pradėjo 7:2 (2 minutė). Du kartus iš viršaus įkrovė centras Hassanas Whiteside’as.

Vėliau keturis taškus pridėjo ir slovėnas Goranas Dragičius. „Heat“ atitrūko 14:5 (4 min.). Kėlinio pabaigoje Majamio krepšininkų pranašumas dar labiau išaugo – 33:18 (11 min.). Iš 18 „Raptors“ taškų 14 surinko DeMaras DeRozanas.

Toronto komanda susizgribo antrajame ketvirtyje, kurio pabaigoje išlygino rezultatą (45:45 – 24 min.).

„Heat“ iniciatyvos neatidavė iki 32-osios minutės. Floridos krepšininkai iki to laiko pirmavo, bet „Raptors“ pavyko perlaužti rungtynes. Svečiai iki kėlinio pabaigos atitrūko – 75:68.

Kanadiečių pranašumas ketvirtajame kėlinyje tapo dviženkliu (78:68). 17 taškų – didžiausia svečių persvara (90:73 – 43 min., 101:84 – galutinis rezultatas).

Abi komandos atakavo prastu pataikymo procentu – „Heat“ 39 (32/82), „Raptors“ 44 (35/79). Ekipos pataikė po šešis tritaškius iš 23 (26 procentai). „Heat“ baudas metė 61 procento taiklumu (13/23).

„Raptors“ kovą dėl kamuolių laimėjo 51:36. „Heat“ atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų – 20:10.

Šeimininkų neišgelbėjo 16 H. Whiteside’o taškų ir 14 atkovotų kamuolių.

„Raptors“ pergalės kalvis – D. DeRozanas. Gynėjas surinko 40 taškų ir sugriebė šešis atšokusius kamuolius.

J. Valančiūnas aikštėje praleido 21 minutę, per ją pasižymėjo dviem taškais ir aštuoniais atkovotais kamuoliais. Lietuvis prametė abu dvitaškius ir pataikė du baudų metimus iš keturių. Vidurio puolėjas prasižengė penkis kartus ir triskart suklydo.

„Raptors“ (43 pergalė / 29 pralaimėjimai) Rytų konferencijoje rikiuojasi ketvirta, „Heat“ (35/37) – aštunta.