Pasvalio „Pieno žvaigždės“ ketvirtadienį prasibrovė į Baltijos krepšinio lygos (BBL) finalą. Pasvaliečiai antrosiose pusfinalio serijos rungtynėse namie 82:75 (17:14, 21:16, 13:19, 15:17, 16:9) po pratęsimo nugalėjo Tartu „TU-Rock“. Pirmasis mačas Estijoje baigėsi 88:88.

Šeimininkai dvikovą pradėjo sėkmingiau – 10:6 (7 minutė).

Antrajame kėlinyje „Pieno žvaigždžių“ pranašumas dar labiau išaugo – 23:16 (12 min.). Pasvaliečiai ketvirčio pabaigoje susikrovė ir dviženklę persvarą – 38:27 (19 min.).

„TU-Rock“ trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 7:0 ir priartėjo – 34:38 (22 min.). „Pieno žvaigždžių“ čia pat susigrąžino persvarą – 44:34 (24 min.).

Pasvalio komanda trečiojo kėlinio pabaigoje prarado iniciatyvą. Estai paskutiniojo ketvirčio pradžioje išlygino rezultatą (51:51).

„TU-Rock“, likus dvejoms minutėms, atitrūko – 65:60. Steponas Babrauskas surinko keturis taškus iš eilės ir šeimininkai priartėjo (64:65). Paskutiniuosius „Pieno žvaigždžių“ taškus dvitaškiu pelnė Justas Tamulis (66:66). Talino ekipa turėjo kamuolį ir 25 sekundes, bet Gertas Dorbekas laisvas nepataikė tritaškio.

Pratęsimas. Jį geriau pradėjo svečiai – 73:70 (42 min.). Tačiau „Pieno žvaigždės“ spurtavo 10:8 (78:73) ir pirmą kartą klubo istorijoje prasibrovė į finalą.

„Pieno žvaigždės“: Justas Tamulis 19, Nikita Balašovas 14 (5 atkovoti kamuoliai), Egidijus Dimša 14 (5 atk. kam.).

„TU-Rock“: Maksas Adamas Konate 18 (13 atk. kam.), Janaras Taltsas 17 (5 atk. kam.), Dominykas Milka 13 (5 atk. kam.), Mandellas Thomas 10 (6 atk. kam.).

Kitame pusfinalyje Prienų-Birštono „Vytautas“ svečiuose 88:94 pralaimėjo Talino „Kalev-Cramo“, bet atsirevanšavo namie – 88:77.