Šeštadienį prestižiniame "Šešių nacijų" regbio turnyre vyko dvi labai svarbios rungtynės, kuriose fantastiškas pergales iškovojo Škotijos ir Airijos rinktinės.

Škotija - Velsas 29:13 (9:13)

Neįtikėtinai sužaistas antrasis kėlinys Škotijos rinktinei leido pirmą kartą po 10 metų pertraukos nugalėti Velso komandą.

Kietą žaidimą demonstravę Velso regbininkai turėjo pranašumą pirmajame kėlinyje, o Liamas Williams po gražios atakos prispaudė kamuolį įskaitiniame varžovų plote. Įpusėjus rungtynėms Velsas dar pirmavo 13:9.

Tarsi įjungę aukštesnę pavarą, Škotijos regbininkai dominavo antrajame kėlinyje. Tommy'is Seymouras ir Timas Visseras atliko žeminimus, iš viso net 19 taškų tiksliais spyriais pelnęs Finnas Russellas padovanojo Škotijai gražią pergalę. Velsas Škotijoje prieš tai buvo laimėjęs keturis susitikimus iš eilės.

Tai buvo antroji škotų pergalė šiame turnyre ir antrasis Velso pralaimėjimas.

Airija - Prancūzija 19:9 (7:6)

Sausakimšame stadione Dubline dėl antrosios pergalės "Šešių nacijų" turnyre kovėsi Airijos ir Prancūzijos komandos. Aukščiausio lygio regbį stebėję žiūrovai neliko nusivylę, o geležinę gynybą pademonstravę airiai padovanojo savo sirgaliams svarbią pergalę, išsaugojančią viltį tapti turnyro čempione.

Pirmajame kėlinyje po dviejų Camille Lopezo baudos smūgių Prancūzija pirmavo 6:0, bet Conoro Murray'us žeminimas ir Jonathano Sextono realizacijos smūgis išvedė šeimininkus į priekį. Antrajame kėlinyje vyko kieta vyriška kova ir nei vienai komandai nepavyko įveikti varžovų gynybos.

Du baudos smūgius realizavo J. Sextonas, dar 3 taškus jis pridėjo spyriu į nuo žemės atšokusiu kamuoliu (drop goal), o į tris C. Lopezo taškus rungtynių pabaigoje tuo pačiu atsakė airis Paddy'is Jacksonas.

Po traumos į rikiuotę sugrįžęs J. Sextonas peržengė 600 pelnytų taškų ribą tarptautinėse rungtynėse.

Airiai po šios pergalės bent iki sekmadienio rungtynių turnyro lentelėje pakilo į pirmąją vietą.

Sekmadienį 17 val. "Šešių nacijų" turnyre Anglijos rinktinė Londono "Twickenham" stadione žais su autsaidere Italija.