Lukas Lekavičius prametė vos vieną metimą, surinko 29 taškų ir atvedė Kauno „Žalgirį“ į pergalę 23-ojo Eurolygos turo rungtynėse. Kauniečiai Bamberge 91:86 (28:22, 21:23, 18:23, 24:18) nugalėjo vietos „Brose Baskets“ ir įsirašė itin svarbią pergalę.

„Žalgiris“ itin gerai pradėjo rungtynes ir 5-ąją minutę pirmavo 18:7. Prie to itin prisidėjo kapitonas Paulius Jankūnas, per pirmąjį kėlinį pelnęs devynis taškus, atlikęs du rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 13 naudingumo balų.

Vėliau „Brose Baskets“ atsigavo, bet juos į neviltį pradėjo varyti Lukas Lekavičius.

Vokiečiai po pertraukos pirmąkart išsiveržė į priekį – 56:55 (26 minutė). „Brose Baskets“ po dvejų minučių įgijo ir rekordinę persvarą – 66:60.

Nors „Žalgiris“ dažnai klydo, bet L. Lukavičius atakuodamas ne. Gynėjas per rungtynes pataikė 13 metimų iš 14.

Mačo pabaigoje „Brose Baskets“ bandė gelbėtis tritaškiais, bet „Žalgiris“ atsilaikė.

„Brose Baskets“: Nicolo Melli (6/9 dvitaškių, 6 atkovoti kamuoliai) ir Danielis Theisas (6/9 dvit., 6 atk. kam.) po 17, Dariusas Milleris 15, Leonas Radosevicius 10 (5/7 dvit., 7 atk. kam.).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 29 (6/7 dvit., 5/5 tritaškių), Paulius Jankūnas 24 (6 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 11 (5 atk. kam.).

Rungtynių eiga

Pirmasis kėlinys

Rungtynes fantastiškai pradėjo „Žalgirio“ kapitonas P. Jankūnas. Jis per pirmąjį kėlinį pelnė devynis taškus, atliko du rezultatyvius perdavimus ir surinko 13 naudingumo balų.

P. Jankūnas išvedė iš kantrybės „Brose Baskets“ lyderį iš Italijos Nicolo Melli. Aukštaūgis greitai prisirinko pražangų.

„Žalgirio“ kapitonui atsisėdus ant suolo, estafetę perėmė L. Lekavičius, per pirmąjį kėlinį pelnęs aštuonis taškus.

Svečiai pirmąjį ketvirtį laimėjo 28:22.

Antrasis kėlinys

Antrasis kėlinys buvo permainingas. Visą laiką pirmavo „Žalgiris“, bet „Brose Baskets“ kauniečių nepaleido.

Ketvirtis pasižymėjo dviem puikiais žalgiriečių epizodais – galingu Augusto Limos dėjimu ir puikiu Kevino Pangoso perdavimu, po kurio tritaškį paskutinėmis kėlinio sekundėmis įskraidino Brockas Motumas.

49:45 „Žalgirio“ naudai. Pertrauka.

Trečiasis kėlinys

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ dažnai klydo. Tai „Brose Baskets“ leido išsiveržti į priekį. 26-ąją minutę šeimininkai pirmąkart pirmavo – 56:55. Vokiečiai po poros minučių pabėgo rekordiniu pranašumu – 66:60.

Žalgiriečius gelbėjo be klaidų atakavęs L. Lekavičius. 67:68 po trijų kėlinių. „Žalgiris“ pralaimi.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtasis kėlinys buvo kaip reta permainingas ir atkaklus. „Žalgirio“ žaidimas puolant vėl buvo užgulęs ant L. Lekavičiaus pečių. Šilališkis pataikė 13 metimų iš 14.

L. Lekavičiaus pasirodymas leido įgyti saugesnę persvarą. Rungtynių pabaigoje „Brose Baskets“ siekė gelbėtis tritaškiais, bet „Žalgiris“ pergalės iš rankų neišleido.

Prieš rungtynes

„Žalgiris“ ir „Brose Baskets“ – turnyro lentelės kaimynai. Žalgiriečiai žengia 10-i, vokiečiai – 12-i. Lietuviai iškovoję devynias pergales, Bambergo komanda – viena mažiau.

Pirmosiose tarpusavio rungtynėse Kaune 86:72 triumfavo „Žalgiris“. Tada šeimininkai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 40:21. Nugalėtojams 23 taškus surinko ir 9 kamuolius atkovojo Paulius Jankūnas.

Svečiams Bamberge nepadeda vidurio puolėjas Robertas Javtokas. „Brose Baskets“ netektis – didesnė. Traumuotas po 12,8 taško renkantis ir 3,5 rezultatyvaus perdavimo atliekantis latvis Janis Strelnieks.