14
Pasaulio jaunimo ledrogių čempionatas (nuotr. Organizatorių)

Pasaulio ir Europos jaunimo ledrogių čempionatas vyko vasario13-17 dienomis. Lenkijoje Žnin vyko jaunimo ledrogių čempionatas, Čia susirinko per 80 sportininkų iš Estijos, Latvijos, Vengrijos, Vokietijos, Rusijos, Jungtinių valstijų, Lietuvos ir Lenkijos. Varžybos vyko nedideliame vidurio Lenkijos ežere, kur buvo nukeltas apsnigus Aismares ir Suvalkų ežerus.

14

Šis nedidelis ežeras tapo iššūkiu sportininkams, kurie turėjo prisitaikyti prie permainingo vėjo, kantriai gaudyti silpno vėjo gūsius. Vyravo silpni ir vidutiniai vėjai, todėl labai daug reiškė techninis inventoriaus stovis ir taktinis sportininkų pasirengimas. Ledrogių sporte dominuoja Estai ir Lenkai, jau kelinti metai su jais konkuruoja Švedai ir Rusijos sportininkai, atvykstantys, net iš Baikalo ežero regiono.

Pasaulio jaunimo DN ledrogių klasėje vyko atkakli kova tarp Estijos ir Švedijos Ledrogininkų. Švedas S- 812 Klemets Eddie pirmame važiavime finišavo pirmas, bet buvo diskvalifikuotas, nes jo inventorius svėrė 8 kg mažiau nei leistina. Tuo puikiai pasinaudojo Estas C- 73 Helimets, Eigo kuri tapo lyderiu. E.Klemets pademonstravo sportinį charakterį ir laimėjęs net tris važiavimus sugebėjo galutinėje įskaitoje aplenkti Estijos sportininką. Atkakli kova vyko dėl trečios vietos, šia vos dviem taškais nuo pakylos liko Lenkijos atstovas P- 59 Mickiewicz, Mikołaj užimdamas penktą vietą, trečią iškovojo Estas C- 23 Grass Kevin, vos vienu tašku aplenkdamas tautietį C- 55 Luur Keith. Geriausiai iš lietuvių pasirodė Antanas Gerasimavičius 27 vieta.

Pasaulio jaunimo Ice Optimis klasėje nuo pat pirmo važiavimo pirmoje vietoje įsitvirtino Estijos atstovas C- 28 Paomees, Georg. Jis laimėjo net tris važiavimus ir nefinišavo žemiau ketvirtosios vietos , tai leido net šešiais taškais aplenkti antroje vietoje likusį tautietį C- 2 Rüütel Daniel, trečias vienintelį medalį lenkams iškovojo P- 1297 Sternicki Cezary. Geriausiai iš Lietuvių pasirodė T-8 Rimvydas Mažunavičius bendroje įskaitoje užimdamas 23 vietą.

Europos čempionatas vyko po pasaulio čempionato įskaitos , čia DN klasėje, vėl nugalėjo Švedijos sportininkas S- 812, Klemets Eddie, antras dviem taškais atsilikęs Estijos sportininkas C- 75, Laus Joosep, trečias kitas Estas C- 55 Luur Keith. Geriausiai iš lietuvių pasirodė T-4, Antanas Gerasimavičius bendroje įskaitoje 24vieta ir merginų įskaitoje 5 vietą užėmusi T-111, Jovilė Gedmontaitė. Jovilė pirmoji Lietuvos Dn ledrogių atstovė Europos čempionate patekusi į merginų top 6. Tai puikus pasiekimas ir naujas įrašas Lietuvos ledrogių istorijoje.

Europos Ice optimist čempionate Lietuvis T-8 Rimvydas Mažunavičius pateko į dešimtuką ir užėmė 9 vietą, tai aukščiausias visų laikų Lietuvos pasiekimas Ice optimist Europos čempionatuose. Čempionu tapo C- 28 Paomees Georg, antras lenkas P- 89 Gigielewicz Mateusz, trečias kitas Lenkijos atstovas P- 142 Worek Kacper.

Lietuviai išgyvena naują ledrogių pakilimo bangą ir palengva siekia vis aukštesnių rezultatų. Lietuvos ledrogių rinktinės treneriai Irutė Žičkuvienė ir Darius Gerasimavičius pastebi, kad būtina dalyvauti aukščiausio lygio varžybose, taip atsiranda patirtis ir meistriškumas, turint vidutinio lygio inventorių ir ribotas sąlygas treniruotėms Lietuvos sportininkų pasiekimai nuteikia optimistiškai . Kitais metais čempionatas vyks Estijoje, kur tikimasi dar laipteliu palipėti pjedestalo link.

Vengrijoje šią savaitę prasideda Europos DN čempionatas. Lietuvą ant užšalusio Balatono ežęro atstovaus Šarūnas Sodeika.

Vasario 25-26 Elektrėnuose vyks Lietuvos ledrogių taurės varžybos.