Ilgą rungtynių dalį blankiai atrodę Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai per paskutiniąsias 15 minučių surengė pergalingą šturmą, likviduodami dviejų įvarčių deficitą. Sostinės klubas Sidės mieste vykusiame mače 3:2 (0:1) nugalėjo Rusijos antros pagal pajėgumą lygos atstovę – Novosibirsko „Sibir“ ekipą.

Tai buvo trečiosios žalgiriečių rungtynės stovykloje Turkijoje. Pirmoje akistatoje 1:0 buvo įveikta Bratislavos „Slovan“ komanda, o antrame mače apmaudžiai 0:1 nusileista Minsko „Dinamo“ futbolininkams. Kadangi jau penktadienį, vasario 10-ąją dieną, vilniečiai sužais dar vieną kontrolinį susitikimą, tad Valdui Dambrauskui šios dienos akistatoje teko paskirstyti laiką futbolininkams, kiek eksperimentuojant su sudėtimi.

Rungtynių pradžioje pranašesni buvo varžovai iš Rusijos, kurie kėlė pavojų žalgiriečių vartams standartinių padėčių metu. Įpusėjus kėliniui, kamuolio kontrolės svarstyklės išsilygino, tačiau „Žalgiriui“ regzti aštrių atakų nesisekė.

34-ąją minutę „Sibir“ komanda sulaukė Lietuvos čempionų klaidos ir ja efektingai pasinaudojo. Vartus palikęs Armantas Vitkauskas ne visai sėkmingai išmušė kamuolį, kuris atšoko šalia Maksimo Andrejevo, buvusio maždaug 40 metrų atstumu nuo galinės linijos. Saugui smūgis pavyko idealiai: kamuolys buvo perkeltas per vartininką ir suspurdėjo vartų tinkle. Netrukus buvo pakeistas Donovanas Slijngardas, kuris pajuto raumens skausmą.

Nors per pertrauką V.Dambrauskas atliko dar keturis keitimus, tačiau žalgiriečiai ir toliau atrodė blankiai. Kartą komandą teko gelbėti A.Vitkauskui, maža to, 53-ąją minutę Nikita Bezlichotnovas, uždirbęs baudinį, nuo 11 metrų žymos galingai smūgiavo į skersinį. Vis dėlto po keturių minučių Rusijos komandos saugas sulaukė savalaikio perdavimo, įsiveržė į baudos aikštelę ir tiksliai smūgiavo į tolimą vartų kampą.

„Žalgirio“ treneris netrukus atliko dar du keitimus – į aikštę žengė jaunasis Karolis Uzėla, pirmą kartą pasirodęs mačuose Turkijoje, ir Linas Klimavičius. Kiek vėliau ant žaliosios vejos pasirodė ir Elivelto.

A.Vitkauskas du kartus puikiai išgelbėjo komandą nuo trečio įvarčio, o kitoje aikštės pusėje pro šalį smūgiavo Vytautas Lukša bei Matija Ljujičius. 77-ąją minutę „Žalgiris“ surengė bene pirmą aštresnį išpuolį iki tol: kontratakos smaigalyje atsidūręs Elivelto pabandė techniškai užsukti kamuolį į tolimą vartų kampą, tačiau brazilui pritrūko šiek tiek tikslumo. Visgi tai buvo fantastiško žalgiriečių spurto įžanga.

80-ąją minutę vilniečiai sėkmingai paspaudė varžovus, o „Sibir“ ekipos vartininkas nesėkmingai išmušė kamuolį. Šalia baudos aikštelės pakovojo V.Lukša ir netrukus surado D.Šerną, kuris tiksliu smūgiu nuo virpsto „sumedžiojo“ pirmą įvartį po sugrįžimo į „Žalgirį“.

„Sibir“ futbolininkai atrodė pavargę ir žalgiriečiai tuo dar kartą pasinaudojo. Po gražios atakos ir V.Lukšos perdavimo iš dešiniojo krašto vienu lietimu iš arti tiksliai smūgiavo M.Ljujičius.

Tačiau tai nebuvo viskas. Antrą teisėjo pridėto laiko minutę į baudos aikštelę įsiveržęs L.Klimavičius pasinaudojo tuo, kad varžovai neapsigynė nuo pakelto kampinio ir įsmeigė pergalingą vinį į „Sibir“ klubo vartus. Netrukus po žalgiriečių triumfo nuaidėjo paskutinis teisėjo švilpukas, įprasminęs puikią „Žalgirio“ pergalę.

Vilniaus „Žalgiris“ - Novosibirsko „Sibir“ 3:2 (0:1) Įvarčiai: 34 min. M.Andrejevas, 57 min. N.Bezlichotnovas, 80 min. D.Šernas, 87 min. M.Ljujičius, 92 min. L.Klimavičius. 55 min. N.Bezlichotnovas neįmušė 11 metrų baudinio.

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, D.Slijngardas (36 min. R.Baravykas), J.Skinderis (63 min. L.Klimavičius), M.Mbodjis, E.Vaitkūnas (46 min. G.Freidgeimas), S.Blagojevičius (46 min. M.Kuklys), E.Stočkūnas (72 min. Elivelto), B.Atajičius (46 min. M.Ljujičius), S.Mikoliūnas (46 min. V.Lukša), J.Lasickas (58 min. K.Uzėla), D.Šernas.