Melburne vykstančiame „Australian Open“ teniso turnyre jau antrame rate nesėkmę patyrė čempiono titulą gynęs Novakas Džkovičius. Serbą krepšius krautis privertė 117-ą vietą ATP reitinge užimantis uzbekistanietis Denisas Istominas. Jis įveikė antrąją planetos raketę 7:6 (10:8), 5:7, 2:6, 7:6 (7:5), 6:4.

Šešiskart Didžiojo kirčio turnyro Melburne nugalėtojas N. Džokovičius dvikovoje antrajame rate padarė net 72 neišprovokuotas klaidas. Įdomu, kad D. Istominą treniruoja jo paties mama.

„Tai didžiausia mano gyvenimo pergalė. Man gaila Novako, tačiau gerai žaidžiau ir nustebinau pats save“, - kalbėjo trisdešimtmetis, kuris po sunkio automobilio avarijos 2001 metais galvojo baigti teniso karjerą.

Denisą treniruoja jo mama Klaudija Istomina. „Mama, padarei gerą darbą“, - šūktelėjo triumfuodamas D. Istominas.

Buvęs N. Džokovičiaus treneris Borisas Beckeris kritikavo serbą: „Novakas per daug gynėsi ir žaidė pasyviai. Jis neperėmė iniciatyvos, o varžovas darė spaudimą ir pelnytai laimėjo. Tai nauja Novakui – jis seniai jau taip nebuvo pralaimėjęs. Turnyras be Džokovičiaus visiškai keičiasi.“

Didžiojo kirčio turnyruose N. Džokovičius paskutinį kartą antrame rate pralaimėjo 2008 metais Vimbldone. Dar niekada serbas nėra pralaimėjęs didžiuosiuose turnyruose tokią žemą poziciją reitinge užimančiam varžovui.

N. Džokovičius norėjo Melburne laimėti septintą titulą ir tapti rekordininku. Australas Roy Emersonas šį turnyrą yra laimėjęs taip pat šešis kartus.