2015 ir 2016 metų Lietuvos dviračių pelnto grupinių lenktynių čempionė Daiva Tušlaitė jau pradėjo naująjį sezoną. Australijoje surengtose daugiadienėse lenktynėse „Santos Women's Tour“ (UCI II kategorija) 30-metė lietuvė užėmė 42-ą vietą, o jos komandos draugės visuose keturiuose etapuose pateko tarp prizininkių. Tai buvo Daivos debiutas Italijos ekipoje „Ale-Cipollini“.

„Lenktynės mums susiklostė puikiai: antra vieta bendrojoje ir pirmos vietos kalnų bei sprinto įskaitose, prizinės vietos visuose etapuose ir ketvirta vieta komandų įskaitoje. Visa komanda labai patenkinta rezultatais, – sakė D. Tušlaitė. – Šiose lenktynėse buvau bitute darbininke. Labai džiaugiuosi, kad lenktynių metu puikiai pavyko susidėlioti darbus“.

Lenktynes, kuriose dviratininkėms teko kovoti ir su 35 laipsnių karščiu, laimėjo australė Amanda Spratt („Orica-Scott“). D. Tušlaitės komandos draugė olandė Jannekė Ensing buvo antra. Ji nuo jos atsiliko 25 sek. Trečią vietą užėmė olandė Kirsten Wild („Cylance Pro Cycling“, +40 sek.). D. Tušlaitė nuo nugalėtojos atsiliko 4 min. 5 sek.

Iš 101 dviratininkės klasifikuotos 95.

J. Ensing tapo lenktynių „kalnų karaliene“, o kita Daivos komandos draugė australė Chloe Hosking nugalėjo sprinto įskaitoje. Pastaroji laimėjo trečią etapą, o ketvirtame etape finišavo trečia. J. Ensing pirmame etape buvo antra, o antrame – trečia.

D. Tušlaitė trečio etapo antrame tarpiniame finiše užėmė trečią vietą.

Sausio 26 dieną D. Tušlaitė su komanda Australijoje dalyvaus žiedinėse lenktynėse „Cadel Evans Great Ocean Road Race“. Po to Italijos ekipa ketino startuoti „Ladies Tour of Qatar“ lenktynėse, tačiau sausio 31 – vasario 3 dienomis turėjusios vykti varžybos buvo atšauktos.

D. Tušlaitė pastaruosius du sezonus atstovavo Italijos komandai „Inpa-Bianchi“. Panevėžietė pernai devynis kartus pateko į geriausiųjų šešetą. Daiva Ignalinoje apgynė Lietuvos čempionės titulą, Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse užėmė 34-ą vietą, o daugiadienėse „Trophee d’Or“ lenktynėse Prancūzijoje buvo trečia bei pelnė „kalnų karalienės“ titulą.