Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)

Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)

JAV išrinktasis prezidentas Donaldas Trumpas neigia įrodymais nepagrįstus pranešimus, kad Rusija turi slaptos jį kompromituojančios informacijos.

„Rusija niekada nebandė daryti man įtakos“, – parašė jis trečiadienį socialiniame tinkle „Twitter“.

„AŠ NETURIU NIEKO BENDRO SU RUSIJA. – JOKIŲ SANDORIŲ, JOKIŲ SKOLŲ, NIEKO!“, – rašė jis didžiosiomis raidėmis.

Nepatvirtintus neva jo politinių oponentų paskelbtus pranešimus jis pavadino „VISIŠKA IR ABSOLIUČIA KLASTOTE, VISIŠKA NESĄMONE“.

Po kelių minučių jis pakartojo Rusijos paskelbtą šių pranešimų paneigimą, o pačią informaciją pavadino „labai neteisinga“.

Antradienį vienas JAV pareigūnas naujienų agentūrai „The Associated Press“ pranešė, kad žvalgybos pareigūnai informavo D.Trumpą apie įrodymais nepagrįstą pranešimą, esą Rusija yra apie jį surinkusi kompromituojančios asmeninės ir finansinės informacijos. Pirmiausia apie šį pranešimą informavo CNN.

REKLAMA

Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)

Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)

„The Associated Press“ negalėjo įrodymais patvirtinti šios dosjė, kuriame didžiausio Rusijos banko pavadinime yra įsivėlusi rašybos klaida.

D.Trumpas trečiadienį turėtų surengti oficialią naujienų konferenciją, kuri bus pirmoji po jo pergalės 2016 metų prezidento rinkimuose.

Paskutinė D.Trumpo spaudos konferencija vyko jam įsivėlus į aršią rinkimų kovą su savo varžove Hillary Clinton. Joje jis leido suprasti, kad Rusija galėtų padėti atskleisti dalį jo varžovės elektroninės korespondencijos.

REKLAMA

Nuo to laiko praėjus beveik šešiems mėnesiams pergalę rinkimuose iškovojęs D.Trumpas pagaliau trečiadienį vėl stos prieš žurnalistus, kad atsakytų į jų klausimus, kokį vaidmenį, jo nuomone, atliko Rusija įsibrovusi į Demokratų partijos elektroninio pašto sistemas.

Pasak žvalgybos bendruomenės, savo kibernetinėmis atakomis Maskva siekė padėti Respublikonų partijos kandidatui nugalėti savo varžovę H.Clinton rinkimuose.

D.Trumpas tokius vertinimus neigia ir kol kas nepasakė, ar nepakeitė savo nuomonės po praėjusią savaitę įvykusio susitikimo su žvalgybos pareigūnais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Pasaulis po D. Trumpo pergalės

  Donaldo Trumpo inauguracija: JAV valdžią perėmė naujasis prezidentas (nuotr. SCANPIX)
  Donaldo Trumpo inauguracija: JAV valdžią perėmė naujasis prezidentas (tiesioginė transliacija) 2017.01.20 16:05 Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį dalyvavo daugybėje jo inauguracijai skirtų renginių. Vienas pagrindinių – pamaldos vos už kelių žingsnių nuo Baltųjų rūmų esančioje Šv. Jono episkopalinėje bažnyčioje. Vėliau jis, kartu su žmona Melania, atvyko į Baltuosius Rūmus.  (papildyta 19.30) Po ...
  JAV ir Kinijos prekybos karas: kas būtų, jeigu būtų (nuotr. SCANPIX)
  JAV ir Kinijos prekybos karas: kas būtų, jeigu būtų 2017.01.20 15:20 Donaldui Trumpui penktadienį rengiantis tapti 45-uoju Jungtinių Valstijų prezidentu, Pekinas akylai stebi padėtį, augant nuogąstavimams, kad naujasis JAV prezidentas gali sukelti prekybos karą su Kiniją. D. Trumpas ne kartą žėrė kritikos dėl Kinijos prekybos politikos ir grasino kiniškoms prekėms įvesti 45 proc. importo ...
  Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)
  5 mažai žinomi faktai apie JAV prezidentą Donaldą Trumpą 2017.01.20 11:49 Po ilgai trukusios ir viso pasaulio dėmesį prikausčiusios JAV prezidento rinkimų dramos, šiandien išaušo inauguracijos diena. Atrodytų, apie išrinktąjį JAV prezidentą žinome jau viską, tačiau čia pateiksime faktus, kurie nebuvo dažnai linksniuojami žiniasklaidoje. Žvaigždės galia Kai tik prisieks, D. Trumpas prisijungs ...
  Pasiruošimas Donaldo Trumpo inauguracijai Vašingtone (nuotr. SCANPIX)
  Donaldo Trumpo inauguracijos renginių tvarkaraštis 2017.01.20 10:13 Donaldo Trumpo prisaikdinimas 45-uoju Jungtinių Valstijų prezidentu taps kelias dienas šalies sostinėje vykstančių šventinių inauguracijos renginių kulminacija. Pristatome trumpą inauguracijos renginių tvarkaraštį. Sausio 19 diena, ketvirtadienis 10 val. 35 min. (17 val. 35 min. Lietuvos laiku) prasidėjo šventinis ...
  (nuotr. SCANPIX)
  George'as Sorosas pateikė Donaldo Trumpo prezidentavimo prognozę 2017.01.20 10:07 Milijardierius George Sorosas išrinktąjį JAV prezidentą Donaldą Trumpą vadina „būsimuoju diktatoriumi“ ir neabejoja, kad jo „laukia nesėkmė“. D. Trumpo inauguracijos išvakarėse G. Sorosas pareiškė, kad išrinktasis JAV prezidentas „rengiasi prekybos karui“, kuris padarys „didžiulį poveikį Europoje ir kitose pasaulio ...

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų