Pūga (nuotr. Fotodiena.lt)

Pūga (nuotr. Fotodiena.lt)

Besidžiaugdami atslūgusiu šalčiu, turėtume nepamiršti apie kitas žiemos negandas, pavyzdžiui, pūgas. Artimiausiomis dienomis Lietuvai grėsmę kels sniegas bei vėjas, todėl keliuose reikėtų nepamiršti atidumo.

Šiandieną numatomas stiprokas vėjas. Pietų vėjo gūsiai Vakarų Lietuvoje vietomis sieks 15–18 m/s, pajūryje 20–22 m/s. Aukščiausia temperatūra 4–9 laipsniai šalčio.

REKLAMA

Ketvirtadienį atkeliauja pūga

Rytoj daug kur numatomi krituliai, naktį vyraus nedidelis sniegas. Pustys, vietomis kils pūga. Dieną vakariniame šalies pakraštyje galima lijundra. Pietų, pietvakarių vėjo gūsiai naktį daug kur sieks 15–20 m/s, pajūryje iki 23 m/s, dieną vietomis 15–18 m/s, vakare vėjas rims. Temperatūra naktį 6–11 laipsniai šalčio, pajūryje apie 4 laipsnius šalčio, dieną nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.

Penktadienį atlėgs šaltis

Penktadienį numatomi švelnesni orai. Tai reiškia, kad dieną galima tikėtis sniego. Temperatūra naktį sieks 1 -4 laipsnių rytinėje ir vidurio Lietuvoje, kiek mažiau, apie 3 laipsnius šalčio patirs šiaurinių regionų gyventojai, pajūryje bus +3 laipsniai. Dieną Vilniuje bus +1 laipsnis, Kaune apie 0 laipsnių, Šiauliuose ir Panevėžyje -1 laipsnis, Klaipėdoje +2 laipsniai, čia galimas ir lietus.

Savaitgalį bus sniego

Šeštadienį vyraus minusinė temperatūra, bet tai bus tik keli laipsniai žemiau nulio, pajūryje bus -1. Dienos ir nakties temperatūra beveik nesiskirs. Šeštadienį Vilniuje dieną ir naktį bus apie -3 laipsnius. Kaune taip pat apie -3 laipsnius. Klaipėdoje, bus + 1 laipsnis. Visoje Lietuvoje numatomi krituliai, sniegas.

REKLAMA

Antano Spalvio nuotr.  

Antano Spalvio nuotr.  

Sekmadienį temperatūra nukris keliais laipsniais. Naktį vyraus 7 -9 laipsnių šaltis. Dieną Vilniuje bus -2, Kaune – 1, Klaipėdoje +0 laipsniai, Panevėžyje – 3, Šiauliuose – 2 laipsniai. Galime sulaukti sniego.

Pūga – pavojingiausia vairuotojui

Šaltuoju sezonu vairuotojams iššūkių kelia du dalykai. Sezono netikėtumai pakenkia matomumui bei sukibimui su kelio danga, todėl reikia ypatingo atidumo.

„Didžiausią pavojų kelyje keliantys meteorologiniai reiškiniai yra pūga ir stiprus rūkas, kuris dažniausiai pasirodo šaltuoju metų laiku. Tuomet auto įvykių tikimybė statistiškai padidėja. Jie nebūtinai įvyks, bet tikimybė yra didesnė. Pavojingiausias dalykas yra pirmasis meteorologinis reiškinys tais metais įvykęs tais metais. Ima veikti netikėtumo faktorius“, – įspėja klimatologas Justinas Kažys.

REKLAMA

Nors automobilyje apstu prietaisų padedančių saugiau jaustis kelyje, tačiau svarbiausias dalykas – vairuotojo budrumas.

„Gali susidaryti tokia situacija, kad netgi ir labai giedrą dieną, iš pat ryto, arba į dienos pabaigą, kai saulė jau leidžiasi, susidaro tokia situacija, kad saulė akina vairuotoją ir ne visuomet priemonės, kaip skydelis nuo saulės, padeda. Žinoma, patartina naudotis tomis priemonėmis, bet jos ne visuomet užtikrina gerą matomumą. Tokiomis situacijomis reiktų gerai nuvalyti priekinį stiklą, iš išorės ir iš vidaus. Vairuotojai turėtų užtikrinti, kad jų ta transporto priemonė būtų tvarkinga. Kad iš išorės nebūtų dulkių krūvos ir pan., kad visur stiklai būtų nuvalyti ir galima būtų matyti tiek iš priekio, tiek iš galo ir veidrodėliai taip pat būtų tvarkingi”, – kalba Dmitrij Bial, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos, Kelių transporto ir civilinės aviacijos politikos departamento Saugaus eismo skyriaus vyriausiasis specialistas.

 

Gairės:  lietuva, orai, pūga
REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Orai

  Gražina Pagojienė iš Telšių raj
  Artimiausią parą Lietuvoje pamatysime paslaptingą žiemos reiškinį 2017.01.19 07:30 Artimiausią parą Lietuvoje pamatysime gražų ir paslaptingą žiemos reiškinį. Numatomas medžius bei kitus objektus nubalinantis šerkšnas. Kaip gi jis susidaro? Šią naktį kai kur silpnai pasnigs, tvyros rūkas, bus plikledis, šerkšnas. Temperatūra kris iki 7–12, vietomis iki 13–15, vakariniame šalies pakraštyje iki 4–6 ...
  Sniegas Italijoje (nuotr. Vida Press)
  Rūsti žiema italams neleidžia atsigauti po žemės drebėjimų 2017.01.19 07:10 Centrinės Italijos gyventojai šiuo metu išgyvena dėl stipraus snygio ir stingdančios temperatūros. Tai apsunkina renovacijos darbus po neseniai įvykusių stiprių žemės drebėjimų. Labiausiai sniegas paveikė Abrucų regioną, kuriame vis dar bandoma atsigauti po 2009 metais įvykusio žemės drebėjimo. Tuo tarpu kiti sniege ...
  Lietus ir pūga (nuotr. Fotodiena.lt)
  Dėl ketvirtadienio nakties – skubus perspėjimas: laukia nemalonūs pokyčiai (1) 2017.01.18 11:55 Žiema, kurią lydi šalčiai, gausus sniegas ir šerkšnas, jau rytoj paliks Lietuvą. Atkeliaus drėgnas ir šiltesnis oras, termometro stulpelis pakils virš nulio. Tai reiškia, kad po truputį tirps sniegas, atkeliaus lijundra ir rūkas. Artimiausią parą daug kur prognozuojami krituliai, daugiausia sniegas, dieną pajūryje ...
  Žiema JAV
  Jungtines Amerikos Valstijas įkalino ledo sluoksnis (1) 2017.01.18 06:46 Jungtinių Amerikos Valstijų gyventojai susidūrė su nuostolius keliančiomis žiemiškomis oro sąlygomis. Daugelyje šalies valstijų gausu sniego. Savaitgalį per šiaurines valstijas nuvilnijusi ledo audra tęsiasi ir šiandien. Tokios audros palaidoja viską po ledo sluoksniu, paversdamos kelius tikromis čiuožyklomis. Jau tris ...
  Ramusis vandenynas iš kosmoso (Wikimedia Commons nuotr. )
  Klimato kaita vyksta – paneigtas paskutinis skeptikų argumentas 2017.01.17 19:43 Vandenynų temperatūra kyla greičiau, nei buvo galvota iki šiol. Nors tai yra bloga žinia planetai, tai yra gera žinia klimato kaitos mokslininkams, kurie pastaraisiais dešimtmečiais, buvo suglumę dėl lėtai kylančios vandenyno paviršiaus temperatūros. Remiantis didele informacijos, kuri buvo užfiksuojama valtimis dalimi, ...

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų