Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt)

Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt)

Seimas žada svarstyti pataisas, kurios siūlo iki 2017 metų liepos atidėti dalies socialinio modelio, numatančio darbo rinkos ir socialinio draudimo pokyčius, įstatymų įsigaliojimą - tai leistų kitąmet sutaupyti apie 80 mln. eurų.

Pagal „valstiečių“ ir socialdemokratų siūlomus pakeitimus, be Darbo kodekso įsigaliojimo nukėlimo pusmečiui, iš Valstybinio socialinio draudimo įstatymo siūloma išbraukti nuostatą, kad iki liepos sudaromoms terminuotoms darbo sutartims nedarbo draudimo įmokos tarifas būtų didinamas dukart. Taip pat siūloma visiškai atšaukti Seimo anksčiau numatytas „Sodros“ įmokų lubas ir keisti valdžios įsipareigojimą darbdaviams kasmet po 1 procentinį punktą mažinti darbdavio įmoką „Sodrai “, kuri dabar siekia 31 procentą.

Septynioliktosios Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis Seime yra teigęs, kad dialogas su socialiniais partneriai - profesinėmis sąjungomis ir darbdaviais - leidžia teigti, kad po pusmečio taisymo socialinis modelis bus „visiškai kitoks“.

Jis žada, kad socialinis modelis bus pataisytas iki 2017 metų liepos, kad per pusmetį verslas ir gyventojai galėtų pasirengti būsimoms naujovėms, sako paskirtasis Vyriausybės vadovas.

REKLAMA

„Iki liepos 1 dienos visi reikalingi teisės aktai, kalbant apie vienos ar kitos reformos įgyvendinimą, turi būti priimti, kad išliktų šeši mėnesiai pasiruošimui, ypač kas susiję su mokestiniais pertvarkymais, ir sauso 1 dieną (2018 metų - BNS) galėtų startuoti. Teisinėje aplinkoje turime susitvarkyti iki liepos pirmosios“, - dar šią savaitę susitikęs su Seimo opozicijai priklausančiais konservatoriais, teigė premjeras.

Seimo pirmoji vicepirmininkė „valstietė“ Rima Baškienė yra teigusi, kad naujojo Darbo kodekso pataisų svarstymas vyks pavasario sesijoje.

Lietuva Europos Komisijos prašo naują socialinį modelį pripažinti struktūrine reforma ir su juo susijusioms išlaidoms taikyti išlygą, skaičiuojant 2017 metų viešųjų finansų deficitą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Aktualijos

  Mergina (nuotr. Fotolia.com)
  Košmaras internete: vaikai patys dalinasi savo nuogų nuotraukomis 2017.01.20 07:28 Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro (angl. Children’s Commisioner for England) tyrimas „Augant skaitmeniniame amžiuje“ (angl. Growing up ...
  Žiema Lietuvoje (nuotr. Fotodiena.lt)
  Kelininkai įspėja, kur eismo sąlygos sunkiausios 2017.01.20 07:14 Penktadienio rytą eismo sąlygas Lietuvoje sunkina plikledis ir rūkas. Automobilių kelių direkcija informuoja, kad plikledis pagrindinius kelius dengia didžiojoje šalies dalyje, išskyrus vakarų Lietuvą. Slidūs kelių ruožai barstomi. Tuo metu mažesnio eismo intensyvumo keliai, jungiantys nedideles gyvenvietes, išlieka ...
  S. Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt)
  Premjeras lankys Šalčininkų mokyklas 2017.01.20 07:06 Premjeras Saulius Skvernelis penktadienį lankysis trijose Šalčininkų mokyklose, kur domėsis švietimu šiame regione. „Premjeras domėsis tautinių mažumų padėtimi ir lietuvių padėtimi šiame regione. Taip pat bus kalbama apie švietimo problemas“, – BNS sakė premjero patarėjas Tomas Beržinskas. Planuojama, kad Vyriausybės ...
  Moteris myli trečią buvusių vyrų brolį (nuotr. TV3)
  Motina griebėsi už galvos: dukra susituokė su dviem broliais, o gyvena su trečiu 2017.01.19 21:14 Ponia Gražina laidos „TV pagalba“ prašo ištiesti pagalbos ranką ne sau, o savo dukrai. Smarkaus būdo moteris savimi sugeba pasirūpinti – savo gyvenimą valdo taip, kaip jai reikia. Pasakojimas ne apie ją, o jos dukterį Kristiną. Tai – tikrai neeilinė istorija. Kristina turi tris vaikus. Anot Gražinos, pirmasis vyras – ...
  Greta Kildišienė (nuotr. Fotodiena.lt)
  Paviešinta, kokiais pinigais Gretos Kildišienės mama mokėjo už automobilį (13) 2017.01.19 21:00 Seimo narės Gretos Kildišienės mama Vladislava Mikalauskienė pinigų brangiam automobiliui „Range Rover“ turėjo, nes buvo gavusi kompensaciją už brolio žūtį ir palikimą, sako jos kolega Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijoje Povilas Urbšys. „Brolis tarnavo Prancūzijos svetimšalių legione, žuvo ir buvo išmokėta ...

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų