5
jonas Valančiūnas (nuotr. SCANPIX)

Jonas Valančiūnas sužaidė blogiausias sezono rungtynes, bet tai nesutrukdė Toronto „Raptors“ (14/6) komandai iškovoti didžiausią pergalę frančizės istorijoje. Dwane‘o Casey auklėtiniai namuose 128:84 (32:22, 30:25, 24:23, 42:14) įveikė Atlantos „Hawks“ (10/11) ekipą.

5

Lietuviui tai buvo nerezultatyviausios rungtynės, o penki atkovoti kamuoliai – antras blogiausias sezono rodiklis. Jis per 21 žaidimo minutę pelnė 2 taškus (1/4 dvit.), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, bet triskart suklydo ir dusyk prasižengė. Aukštaūgis per paskutines trejas rungtynes pelnė vos 14 taškų. Jo žaidimo kreivė smuko po čiurnos traumos.

Paskutiniame kėlinyje, kurį „Raptors“ laimėjo 42:14, J. Valančiūnas nerungtyniavo. Toronto klubas laimėjo šeštas rungtynes iš eilės ir Rytų konferencijoje pirmąją vietą dalijasi su Klivlando „Cavaliers“ ekipa. Šios komandos Toronte susitiks pirmadienio naktį. „Raptors“ po trijų kėlinių turėjo 16 taškų persvarą, o paskutiniame kėlinyje varžovus daužė dar labiau ir likus kelioms minutėms aikštėje pasirodė visi atsarginiai žaidėjai. Kanados klubas rungtynes laimėjo 44 taškų persvara, o ankstesnis rekordas buvo pergalė 42 taškų pranašumu.

„Raptors“ apskritai paskutines keturias rungtynes laimėjo vidutiniškai 29,8 taško persvara. Šiąnakt šeimininkai dar atliko 28 rezultatyvius perdavimus ir pakartojo komandos sezono rekordą. Jie taip pat pataikė 58 proc. metimų, iš kurių 13 taiklūs tritaškiai iš 24.

„Hawks“: Dennis Schroderis (7/13 dvit., 0/1 trit., 1/1 baud.) ir Timas Hardaway (3/4 dvit., 3/6 trit., 0/2 baud.) po 15, Dwightas Howardas (17 atk. kam.) ir Krisas Humphriesas po 10, Kentas Bazemore‘as ir Thabo Sefolosha po 8.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 21 (8/15 dvit., 0/1 trit., 5/6 baud.), Patrickas Pattersonas ir Kyle‘as Lowry po 17, Terrence‘as Rossas 15, Pascalis Siakamas 14, Lucasas Nogueira 11 (8 atk. kam.), DeMarre‘as Carrollas ir Cory Josephas po 10.