46
„Lietuvos rytas“ – „Bilbao RetaBet“  (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškovojo gyvybiškai svarbią pergalę Europos taurės turnyre. Sostinės krepšininkai namuose 83:71 nugalėjo „Bilbao Basket“ ekipą.

46

„Lietuvos rytas“: D. Logan (4/7 trit., 6 rez. perd.) 23, C. Fisher 15, A. Gudaitis (16 atk. kam.) 11, D. Gailius 9.

„Bilbao Basket“: S. Bamforth 16, M. Eric (7 atk. kam.) 13, I. Buva ir A. Hervelle po 10.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Dviem taikliais tritaškiais „Lietuvos ryto“ ekipoje pasižymėjo Davidas Loganas, tačiau varžovai rado atsakymų ir, sužaidus pusę pirmojo kėlinio, aikštės šeimininkai buvo priekyje 10:7.

Skaudžiai kainavo varžovo smūgis Drew Gordonui į nosį. Legionierius prapliupo krauju, aikštę teko valyti, į šį darbą įsitraukė ir rankšluostį susišlapinęs bei valymo darbus organizavęs Davidas Loganas.

„Bilbao Basket“ pradėjo kiek strigti puolime, o „Lietuvos rytas“ nutolo 16:7. Po sėkmingo pirmojo kėlinio sostinės ekipa buvo priekyje 21:9.

Antras kėlinys

Įsivažiavo Corey Fisheris, kuris iš pradžių įsmeigė tritaškį, kitoje atakoje perėmė kamuolį ir išprovokavo varžovo pražangą, o galiausiai greitos atakos metu pelnė du taškus. (35:24)

Deja, tačiau visą laiką oponentai duobėje nesėdėjo ir, surengę sėkmingesnę atkarpą, priartėjo iki dviejų taškų. (35:33)

Trečias kėlinys

Trečiojo kėlinio viduryje „Bilbao Basket“ buvo priartėję iki dviejų taškų, tačiau tada du tritaškius įsmeigė D. Loganas, dar vieną pridėjo D. Gailius ir „Lietuvos rytas“ įgijo aštuonių taškų persvarą. (56:48)

Po trijų kėlinių 62:51 pirmavo dviženklę persvarą susigrąžinę vilniečiai.

Ketvirtas kėlinys

Triuškinančiu dėjimu su pražanga pasižymėjo Rokas Giedraitis, o Artūras Gudaitis jau kitoje atakoje išprovokavo nesportinę pražangą. (69:51)

Ataką „žemė-oras“ užbaigė Drew Gordonas, tačiau jau kitoje aikštės pusėje įniršęs Michaelis Ericas sugrūdo kamuolį į krepšį su mėsomis. (73:55)

Nors varžovai bandė atsitiesti ir mažinti pranašumą, vilniečiai to daryti neleido ir, likus žaisti beveik tris minutes, pirmavo 77:63.

„Bilbao Basket“ skirtumą sumažino ir iki vienženklio, tačiaulaiko buvo likę per mažai ir vilniečiai šventė pergalę.

Prieš rungtynes

Pirmosiose šių komandų akistatose triumfavo ispanai, kai namuose 80:76 palaužė Lietuvos klubą. Tose rungtynėse varžovų gretose naudingiausias buvo Alexas Mumbru, pelnęs 19 taškų.

Šio sezono Europos taurės pirmenybėse „Lietuvos ryte“ rezultatyviausiai rungtyniauja Davidas Loganas, renkantis po 19 taškų ir atliekantis po 7,8 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

Jam geriausiai talkina po 16,2 taško pelnantis ir net po 11,4 kamuolio per rungtynes atsikovojantis Drew Gordonas.

Vilniečių treneris Tomas Pačėsas prieš rungtynes kalbėjo: „Bilbao komanda žaidžia labai greitai, daug improvizuoja. Pagrindiniai žaidėjai puolime Axelis Hervelle ir Alexas Mumbru. Turi rotacijoje daug patyrusių žmonių. Reikia mums žaisti kietą kontaktinį jėgos krepšinį, numušti greitį, patiems kontroliuoti tempą ir tai bus raktas į pergalę.“

Varžovų ekipoje daugiausiai taškų pelno Scottas Bamforthas (vid. 12,8), antras pagal rezultatyvumą – Alexas Mumbru (vid. 12,6).