Principinėje čempiono ir vicečempiono dvikovoje – netikėta atomazga. „Trakai“ naudojosi Vilniaus „Žalgirio“ klaidomis, iškovodami užtikrinčiausią pergalę prieš sostinės klubą per visą „SMScredit.lt A lygos“ istoriją.

Sergejaus Kovaleco kariauna „Sportimos“ manieže vykusiame 33-iojo turo mače 3:1 (2:0) nugalėjo titulą apgynusius vilniečius.

Abiejų komandų strategai į aikštę metė pagrindines sudėtis ir nebuvo linkę eksperimentuoti. Į ilgesnės pertraukos į starto vienuoliktuką pateko kiprietis Georgios Pelagias, pakeitęs dėl surinktų kortelių diskvalifikuotą Justiną Januševskį.

„Trakai“ dvikovos pradžioje surengė keletą aštrių atakų, bet pirmą gerą progą turėjo nominalūs aikštės šeimininkai. Mantas Kuklys smūgiu iš toli patikrino Igno Plūko budrumą, o netrukus Elivelto neišnaudojo puikaus Egidijaus Vaitkūno perdavimo ir galva mušė virš skersinio.

18-ąją minutę vietoje susižeidusio Aleksandro Byčenoko į aikštę žengė Artiomas Gurenka, dar po šešių minučių „Trakai“ išsiveržė į priekį. Po antrojo baltarusio perdavimo standartinės padėties metu Nerijus Valskis smūgiavo į virpstą, o antruoju bandymu pelnė pirmą „riterių“ įvartį.

Puikią atstatyti pusiausvyrą turėjo Egidijus Vaitkūnas: Andrija Kalužderovičius kontratakos metu pamatė į priekį pasileidusį gynėją, tačiau vilnietis kaire koja smūgiavo virš vartų.

Už tai žalgiriečiai netrukus buvo aplieti šaltu dušu. 40-ąją minutę po Michailo Šyškos perdavimu vienu lietimu sėkmingai smūgiavo Jevgenijus Zasavickis, pasiųsdamas kamuolį po skersiniu. Netrukus N. Valskis galėjo įmušti antrą įvartį, bet paskubėjo smūgiuoti, kai perdavimą atliko Alma Wakili.

Valdas Dambrauskas antro kėlinio pradžioje į aikštę metė Bahrudiną Atajičių bei Dominyką Barauską, tačiau šie pokyčiai pozityvo neatnešė. „Žalgiris“ per gana ilgą atkarpą išsiskyrė tik aštriu Saulius Mikoliūno perdavimu, o „riteriai“ pelnė trečią įvartį.

N. Valskis pasinaudojo grubia Lino Klimavičiaus klaida aikštės viduryje ir, išbėgęs prieš Armantą Vitkauską, šį be vargo pergudravo. „Trakų“ atakų lyderis šiame sezone pelnė 17 įvarčių.

„Žalgiris“ atrodė kiek nesavas: puikios progos neišnaudojo A. Kaludžerovičius, komandos saugai darė daug broko aikštės viduryje ir tik po 81-ąją minutę pelnyto įvarčio čempionai kiek suaktyvėjo. S. Mikoliūnas perdavė kamuolį link A. Kaludžerovičius, kuris smūgiu galva sušvelnino rezultatą.

Pačioje dvikovos pabaigoje į aikštę žengė praėjusiame sezone net 25 rezultatyvius perdavimus atlikęs Jurijus Mamajevas, kuris atsigavo sunkios traumos.