„Sūduva“ priartino „Žalgirį“ prie aukso

„Trakai“ išaugojo tik menkas teorines viltis iškovoti aukso medalius „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Senosios sostinės riteriai dvikovoje su Marijampolės „Sūduva“ įmušė pirmieji, bet pergalę iš rankų paleido pačioje mačo pabaigoje 1:1 (1:0).

Turnyro lentelėje „Trakai“ sumažino atsilikimą nuo rungtynėms mažiau sužaidusio Vilniaus „Žalgirio“ iki devynių taškų, tačiau jei lyderiai rytoj iškovos bent tašką, jie anksčiau laiko užsitikrins eilinį čempionų titulą.

Mačo pradžioje prapliupęs lietus nenuplovė futbolininkų nusiteikimo, abi komandos apsikeitė aštresnėmis atakomis. Nerijaus Valskio pavojingą perdavimą ne be vargo atmušė gynėjai, o „Sūduva“ atsakė netaikliu Ernesto Veliulio šūviu bei gražia ataka, kurios metu Leonido Akulinino smūgiuotas kamuolys nuo po kojomis kritusio varžovo išskriejo už galinės linijos.

Netrukus sėkmė nusišypsojo riteriams. Nerijaus Valskio perdavimas iš krašto šiek tiek kliudė šalia buvusį marijampoliškį ir pakeitė kryptį, surasdamas į baudos aikštelę įkirtusį Oscarą Dorley. Legionierius iš Liberijos savo šansu pasinaudojo be priekaištų.

Po įvarčio aikštės šeimininkai kiek atsitraukė prie savo vartų, stengėsi greitai perimti kamuolį ir surengti greitus išpuolius. Kontratakuoti pavyko ir suvalkiečiams. Sykį atakos smaigalyje atsidūręs Predragas Pavlovičius pabandė savo laimę smūgiu iš aštraus kampo, bet kamuolį pasiuntė virš vartų.

Sužaidus pusvalandį, standartinės situacijos metu prie „Trakų“ vartų kilo didžiulis gaisras, pasibaigęs į riterių vartu skirtu baudiniu už Aleksandro Byčenoko pražangą prieš Algį Jankauską. Tačiau prie kamuolio stojęs P.Pavlovičius ir šį kartą mušė virš skersinio.

Per pertrauką „Trakai“ atliko keitimą ir vietoje traumą patyrusio Jevgenijaus Zasavitskio aikštėje pasirodė Modestas Vorobjovas.

Sužaidus rungtynėse kone valandą, puikiai kraštu prasiveržęs Artiomas Gurenka perdavė kamuolį link vartų, bet N.Valskis prie jo nespėjo. Netrukus pats puolėjas pabandė surasti atskubėjusį O.Dorley, bet patikimai sužaidė vartininkas Ivanas Kardumas.

„Sūduvos“ vartų sargas kėlinio viduryje dar kartą gelbėjo komandą, kai po puikaus O.Dorley perdavimo prieš vartus iššoko N.Valskis. Puolėjo smūgį legionierius iš Kroatijos atrėmė kojomis.

Po perdavimo iš gilumos vėl prieš vartus atsidūręs rezultatyviausias „Trakų“ žaidėjas nepasinaudojo puikia proga ir vėl nesugebėjo pergudrauti jį pasitikusio I.Kardumo. Nusprendęs pro varžovą prasimesti kamuolį, riteris tai padarė ne pačiu geriausiu būdu, leisdamas vartininkui jį pasiekti.

Iki mačo pabaigos likus žaisti minutę, „Sūduva“ nudžiugino ne tik savo, bet ir „Žalgirio“ sirgalius. Surengusi retą antrajame kėlinyje ataką, ji kiek netikėtai išlygino rezultatą, kai Mariaus Činiko iš krašto perduotas kamuolys niekieno neliestas atsidūrė Igno Plūko ginamų vartų tinkle.