Lietuvos U-19 (gimusių 1998 m. ir jaunesnių žaidėjų) rinktinei teko pripažinti varžovų pranašumą ir antrose Europos čempionato atrankos rungtynėse – 2:3 nusileista Austrijos komandai. Dvikova mūsiškiams prasidėjo labai nesėkmingai – 9 minutę Florianas Hainka baudos aikštelėje išbėgo vienas prieš vieną ir smūgiavo tikslai. Dar po kelių minučių baudos smūgiu kamuolį į vartų kampą iš toli pasiuntė Arnelis Jakupovičius.

Lietuviai nepasidavė ir 21 min. po Ernesto Stočkūno baudos smūgio kamuolį galva į vartus pasiuntė gynėjas Martynas Medelinskas. Įvartis įkvėpė lietuvius ir antroji kėlinio pusė buvo daug atkaklesnė.

Prieš pertrauką mūsiškiai dar pora kartų grasino varžovų vartams, bet M. Medelinskas iš sunkios situacijos smūgiavo pro šalį, o kontratakoje Domantas Vitkus iš krašto į vartus taip pat nepataikė. Savo ruožtu austrai taip pat turėjo progą – virš vartų smūgiavo tas pats F. Hainka.

Antrajame kėlinyje svečiai iš Austrijos turėjo teritorinį pranašumą, mūsiškiams nesisekė palaikyti kamuolio. 67 min. nepavyko ir apsiginti – nors pirmojo varžovo reidą baudos aikštelėje Tadas Paulikas sustabdė, prie kamuolio suskubęs Kevinas Arase smūgiavo tiksliai – 1:3.

Lietuviai kovėsi iki galo ir paskutinę minutę po baudos smūgio vartininkui atmušus kamuolį iš arti jį į vartus vėl pasiuntė M. Medelinskas. Tačiau laiko buvo per mažai ir austrai šventė pergalę.

Kitose grupės rungtynėse Bosnija ir Hercegovina 2:1 pranoko Azerbaidžaną. Bosniai ir austrai turi po 6 taškus ir sekmadienį kausis dėl pirmos vietos grupėje, o lietuviai žais dėl trečiosios.

Preliminari rungtynių statistika

U-19 Austrija – Lietuva 3:2 (2:1) Alytaus miesto stadionas, Teisėjas – Georgios Kyzas (Graikija) Įvarčiai: 9 min. Florian Hainka, 13 min. Arnel Jakupovič, 67 min. Kevin Arase (Austrija); 21 ir 90+4 min. Martynas Medelinskas (Lietuva). Įspėti: 25 min. Arnel Jakupovič, 90+3 min. Marc Ortner (Austrija); 25 min. Deividas Šešplaukis, 31 min. Edvinas Kloniūnas, 72 min. Rokas Lekiatas (Lietuva). Lietuva: Ovidijus Šiaulys, Tadas Paulikas, Martynas Medelinskas, Edvinas Kloniūnas, Rokas Lekiatas, Linas Mėgelaitis, Domantas Vitkus (56 min. Eligijus Jankauskas), Ernestas Stočkūnas, Erik Motuz (46 min. Dominykas Kubilinskas), Deividas Šešplaukis, Džiugas Sūnelaitis (79 min. Vilius Giedraitis). Atsargoje: Titas Krapikas, Matas Voronko, Julius Momkus.