Ketvirtadienį vienintelėse Lietuvos ledo ritulio čempionato rungtynėse Vilniaus „Hockey Punks“ klubas po pratęsimo 5:4 (0:2, 3:1, 1:1, 1:0) įveikė Vilniaus „Geležinio vilko“ ekipą.

Rungtynių pradžia buvo netikėta. Pirmajame kėlinyje Justas Fedorovičius (11:04, Jegoras Rozinskis, dauguma) išnaudojo galimybę pelnyti įvartį esant kiekybinei persvarai.

Dar po trijų minučių jau J.Rozinskis (14:01, Ignas Romaškevičius) padidino jauniausios čempionato komandos persvarą iki dviejų įvarčių, taip paneigdamas visas prognozes, jog praėjusių metų finalininkai „Hockey Punks“ yra rungtynių favoritai.

„Pankai“ atsibudo po veteranų įvarčio antrojo kėlinio pradžioje, kai Dovydas Kulevičius (21:15, Karolis Šlikas) sušvelnino skirtumą.

Dar vienas patyręs „Hockey Punks“ puolėjas, žaidžiantis treneris Šarūnas Kuliešius daugumoje išlygino rezultatą (26:23, Artūras Švedavičius, dauguma).

Ant bangos palypėję aikštelės šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai 3:2 po Roko Bacevičiaus įvarčio (27:33).

Visgi, antrojo kėlinio pabaigoje „Geležinio vilko“ jaunimas rezultatą išlygino, o pasižymėjo Timonas Mažulis (39:31, Lukas Burneika, Edvinas Stankevičius, dauguma).

Trečiojo kėlinio pradžioje T. Mažulis dar kartą pasižymėjo ir vėl išvedė „Geležinį vilką“ į priekį 4:3 (43:27, L.Burneika).

„Pankai“ dar kartą pademonstravo charakterį ir išlygino rezultatą, o pasižymėjo Šarūnas Suchomlinas (52:40, Dovydas Kulevičius, Igoris Baravikovas).

Netrukus įvarčio autorius prasižengė ir keturiese ant ledo likę „pankai“ paprašė 30 sek. pertraukėlės.

Kiekybinės persvaros neišnaudoję „vilkai“ kartu su varžovais pirmą kartą Lietuvos čempionatų istorijoje išbandė naujovę, kuri vyko pagal NHL taisykles – ant ledo pratęsimo metu buvo rungtyniaujama tris prieš tris.

Antrosios pratęsimo minutės metu prasižengė „Geležinio vilko“ gynėjas Justas Fedorovičius ir „Hockey Punks“ pagal taisykles įgijo teisę žaisti keturiese prieš tris. Tuo žaibiškai pasinaudojo Laisvydas Rimkus, jau 15-ąją kiekybinės persvaros sekundę pelnęs pergalingą įvartį „pankams“ (62:09, D.Kulevičius, Š.Suchomlinas, dauguma).

„Hockey Punks“ į varžovų vartus metė 33 kartus, „Geležinis vilkas“ – 28.

Kitos čempionato rungtynės įvyks spalio 4 dieną, 19.30 val., Elektrėnuose, kur susitiks taškų nepraradusios ekipos, vietos „Energija“ ir Juodupės „Juodupė“.