Prieš dvi savaites Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse 17-ąją vietą užėmusi Diana Lobačevskė pasirinko ne poilsį, o bėgimą ir triumfavo Meksiko maratone.

Nors netrukus po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių 36 metų Diana Lobačevskė tvirtino, jog nebegyvena olimpiniu ritmu ir neskuba grįžti į varžybas, jos planai netikėtai pasikeitė.

Sekmadienį Lietuvos sportininkė iškovojo pergalę Meksiko maratone. Nuo 25 km tapusi bėgimo lydere Diana, nepaisant krizės apie keturiasdešimtą kilometrą, beveik kilometru pralenkė artimiausias varžoves ir tapo antrąja europiete, laimėjusia šį maratoną (2004 metais tai buvo pavykę rusei Albinai Galiamovai). Lietuvės rezultatas – 2 val. 40 min. 32 sek.

Po sėkmingo starto Meksikoje lietuvė pasidalino mintimis apie įvykusias varžybas socialiniame tinkle „Facebook“:

„Dvi savaitės - du maratonai! Mano rekordas!!! Bet tikrai neplanuotas, nuo 3km kaip pradėjau pirmauti, taip ir pasiekiau finišą visiškai be jokios konkurencijos! Tik po finišo Etiopijos bėgikė buvo baisiai nepatenkinta, kuri finišavo antra! Labai nemaloniai bendravo su manim, su ironija klausė: „kas tu tokia?“, o aš sakiau: „Aš Diana iš LIETUVOS!

Ačiū labai už sveikinimus, žinau kad nustebinau, bet aš ir pati save nustebinau. Dabar tikrai ilsėsiuosi, bet nežinau, kiek ilgai.“