Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė žengia paskutiniuosius, pasirengimo Rio de Žaneiro olimpiadai, žingsnius. Šįvakar mūsiškių varžovė buvo Australija – komanda, kurios pajėgumą jau turėjome būti išbandę anksčiau. Lietuva susitikimą laimėjo 81:68. Mūsų rinktinei liko sužaisti jau tik vienas draugiškas rungtynes. Jos – rytoj, 18 valandą.

Pirmas kėlinys

Rungtynes lietuviai pradėjo tokiu penketu: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas ir Jonas Valančiūnas.

Pirmuosius 5 rinktinės taškus pelnė Jonas Mačiulis, o, sužaidus pusę pirmojo ketvirčio, mūsiškiai jau buvo įgiję  taškų persvarą (16:6). Gera žinia aistruoliams: Marius Grigonis, kuriam yra skilęs pirštas, jau gali žaisti ir išbėgo į aikštelę.

Nors australai bandė šiek tiek artėti, Jonas Valančiūnas dėjimu atstatė dviženklę persvarą (21:11).

Antras kėlinys

Mariaus Gigonio šou antrojo kėlinio pradžioje! Po traumos grįžęs žaidėjas šauna du tritaškius iš eilės! Tačiau australai bėgti neleidžia ir, sužaidus dvi su puse minutės, skirtumą mažina iki 9 taškų (30:21).

Du Manto Kalniečio dvitaškiai iš eilės sukrauna mūsiškiams net 14 taškų persvarą (36:22). Australai toli bėgti neleido ir sumažino atsilikimą iki 9 taškų, tačiau tada vėl prabilo pagrindinis Lietuvos rinktinės įžaidėjas, įsūdęs tritaškį.

Perimtas kamuolys, greita ataka ir Jono Valandčiūno galingas dėjimas iš viršaus! (41:28)

Kėlinys baigėsi, o prieš pertrauką švieslentėje dega 9 taškų Lietuvos persvarą rodantis rezultatas. (41:32)

Rezultatyviausiai per pirmus du kėlinius žaidė M. Kalnietis ir J. Valančiūnas, pelnę po 9 taškus, J. Mačiulis pridėjo 7, M.Grigonis – 6.

Trečias kėlinys

Komandos antrąją rungtynių pusę pradėjo apylygiai. Sužaidus 4-ias minutes galingu dėjimu greitos atakos metu pasižymėjo šiandien siaučiantis Mantas Kalnietis! (49:36)

Kaip žaidžia Jonas Valančiūnas! Iš savo kelio pašalina visus varžovus ir su pražanga kala kamuolį iš viršaus! Monstriškas epizodas. (57:42)

Prieš lemiamą ketvirtį Lietuvos rinktinė toliau užtikrintai pirmauja 62:46.

Ketvirtas kėlinys

Skaudus epizodas. Paulius Jankūnas, po susidūrimo su varžovu, susiima už krūtinės ir keliolika sekundžių nekyla nuo parketo. Laimei, aukštaūgis pats atsistojo ir nuėjo prie atsarginių žaidėjų suolelio.

Domantas Sabonis išrašo įspūdingą bloką Aronui Baynesui! (64:49). Deja, tačiau nepaisant to australas pelno 6 taškus iš eilės. (66:53)

Likus žaisti 5 minutes, lietuviai pirmauja 70:54.

Mantas Kalnietis sužingsniavo, varžovai įsūdė tritaškį, tačiau vėliau pats Mantas kalė tritaškę vinį į varžovų krepšį, o kitos atakos metu tolima bomba varžovus apdovanojo ir Renaldas Seibutis. (76:63).

Rungtynes krepšininkai užbaigė ramiai, lietuviai šventė pergalę 81:68.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 19, Mantas Kalnietis 16 (7 rez. perd.), Renaldas Seibutis 12, Marius Grigonis 8, Domantas Sabonis ir Jonas Mačiulis po 7.

Prieš rungtynes

Ketvirtadienį Lietuvos komanda iš Argentinos persikėlė į Braziliją. Į San Paulą atskridę Lietuvos krepšininkai įsikūrė šalia vieno šio miesto priemiesčių esančiame kurorte „Paradise Golf“.

Kurorte, kuriame be lietuvių gyvena ir kitos trys turnyre dalyvausiančios Brazilijos, Australijos ir Kinijos rinktinės, šalia golfo lauko įrengtos ir kelios futbolo aikštės. Vieną jų mūsų šalies rinktinė ir pasirinko pirmajai treniruotei.

San Paulo priemiestyje Moži das Kruzese vyksiančiame turnyre Lietuvos rinktinė sužais dvejas paskutines rungtynes prieš Rio de Žaneiro olimpiadą. Liepos 30 d. pusfinalyje lietuvių laukia akistata su Australija, o kitą dieną, priklausomai nuo abiejų pusfinalių rezultatų, Lietuva susitiks arba su Brazilijos, arba su Kinijos komanda.

Po šio turnyro rugpjūčio 1 d. Lietuvos rinktinė kartu su Australijos komanda užsakomuoju reisu pasieks Rio de Žaneirą ir įsikurs olimpiniame kaimelyje.