REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žemiau skurdo ribos pernai šalyje gyveno 22,2 proc. šalies gyventojų, per metus skurstančiųjų padaugėjo.

Žemiau skurdo ribos pernai šalyje gyveno 22,2 proc. šalies gyventojų, per metus skurstančiųjų padaugėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Statistikos departamentas pranešė, kad skurdo rizikos lygis, palyginti su 2014 metais, padidėjo 3,1 procentinio punkto. Iš viso pernai žemiau skurdo ribos gyveno apie 640 tūkst. šalies gyventojų.

REKLAMA

Skurdo rizikos riba pernai buvo 259 eurai per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 574 eurai – šeimai, susidedančiai iš dviejų suaugusių asmenų ir dviejų vaikų iki 14 metų amžiaus.

Statistikos departamentas pažymi, kad nuo skurdo negelbsti nei minimali alga, nei senatvės pensija. Iš minimalios algos atėmus pajamų mokestį ir socialinio draudimo įmokas, pajamos buvo 12 eurų mažesnės už skurdo rizikos ribą.

Vidutinė senatvės pensija tuo tarpu pernai buvo 240,3 eurų ir sudarė 92,8 proc. skurdo rizikos ribos. Pasak Statistikos departamento, tai reiškia, kad vieni gyvenantys pensininkai, gaunantys vidutinę ar netgi šiek tiek didesnę senatvės pensiją ir neturintys kitų pajamų, atsidūrė žemiau skurdo rizikos ribos.

REKLAMA
REKLAMA

Kaime skurstančiųjų daugiau nei mieste

Skurde gyvenančių pensininkų per metus padaugėjo – 65 metų ir vyresnių asmenų skurdo rizikos lygis pernai sudarė 25 proc. ir, palyginti su 2014 metais, išaugo 4,9 proc. punkto.

Pagal namų ūkio sudėtį atsidurti skurde dažniausiai rizikavo asmenys, gyvenantys namų ūkiuose, kuriuose vienas suaugęs asmuo išlaiko vaikus – 47,6 proc., ir vieni gyvenantys asmenys – 39,5 procento.

Namų ūkiuose su vaikais skurdo rizikos lygis pernai iš viso siekė 23,3 proc. ir, palyginti su 2014 metais, padidėjo 3,3 proc. punkto. Namų ūkiuose be vaikų skurdo rizikos lygis per metus padidėjo 3,1 proc. punkto ir sudarė 21,3 procento.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarp dirbančių asmenų žemiau skurdo rizikos ribos buvo 9,9 proc., tarp bedarbių – 62,3 proc., tarp senatvės pensininkų – 27,6 procento.

Skurdas Create your own infographics

Kaime skurstančiųjų daugiau nei mieste – jei mieste žemiau skurdo ribos esančiomis pajamomis disponavo 30,6 proc. gyventojų, mieste tokių buvo 18,1 procento.

Skurde gyvenančiųjų skaičius visose trijose Baltijos šalyse yra panašus – palyginti su Lietuvos 22,2 proc. skurdo rizikos riba, Latvijoje ji buvo 22,5 proc. ir Estijoje 21,6 procento. Bet pajamų lygis, pagal kurį nustatoma skurdo riba, smarkiai skiriasi: Estijoje žemiau skurdo ribos gyvenančiu žmogumi laikomas 394 eurus per mėnesį gaunantis žmogus, Latvijoje – 291 eurą, kai Lietuvoje – 259 eurus.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų