11
Italija – Vokietija (nuotr. SCANPIX)

Nuostabi 8-ių Italijos pergalių prieš Vokietiją serija – nutraukta! Pasaulio čempionai eliminavo italus po 11 metrų baudinių serijos, kurioje prireikė net 18-kos smūgių!

11

Rungtynių eiga

0` Startinės komandų sudėtys

Vokietija: Manuel Neuer, Jonas Hector, Benedikt Howedes, Mats Hummels, Sami Khedira, Mesut Ozil, Thomas Muller, Jerome Boateng, Toni Kroos, Joshua Kimmich, Mario Gomez.

Italija: Gianluigi Buffon, Mattia De Sciglio, Giorgio Chiellini, Alessandro Florenzi, Graziano Pelle, Stefano Sturaro, Andrea Barzagli, Eder, Marco Parolo, Leonardo Bonucci, Emanuele Giaccherini.

15` Pirmosios 15-ka minučių – ramios, komandos nei vienos pavojingesnės progos dar nesukūrė.

27` Pirma reali proga įmušti, tačiau prieš tikslų smūgį galva prasižengia B. Schweinsteigeris ir jo įvartis nėra įskaitomas.

45` Baigėsi pirmas kėlinys. Nei viena komanda realių progų įmušti neturėjo, žaidžiamas atsargus, gynybinio stiliaus futbolas, nes klaidos kaina tokiose rungtynėse – per didelė.

60` Antrojo kėlinio pradžia pažymėta geltonų kortelių lietumi Italijos futbolininkams. Komandos per valandą į vartų plotą smūgiavo vos po kartą.

65` M. Ozilas atsiduria laiku ir vietoje bei muša pirmąjį rungtynių įvartį! Vokietija laimi 1:0!

68` Puikią progą turi M. Gomezas, tačiau puikiai žaidžia G. Buffonas.

78` 11 metrų baudinys į Vokietijos vartus! Ranka baudos aikštelėje sužaidžia Jerome`as Boatengas, o smūgį realizuoja Leonardo Bonucci! Italija lygina rezultatą!

90` Viskas. Pagrindinis laikas baigiasi lygiosiomis, matysime pratęsimą.

115` Pirmasis pratęsimo kėlinys baigėsi, komandos vis dar žaidžia atsargiai, nesiruošia rizikuoti. Artėja 11 metrų baudinių serija.

112` L. Insigne smūgiuoja į Vokietijos vartus, tačiau kamuolį gaudo M. Neueris.

120` Pratęsimas baigėsi, bus mašami 11 metrų baudiniai.

120` Neįtikėtina 11 metrų baudinių serija, tačiau po 18-ojo smūgio triumfuoja Vokietija!

Prieš rungtynes

Faktai, kurios reikia žinoti:

• Italija nepralaimėjo Vokietijai per paskutinius 8 susitikimus‘
  • Daniele`is De Rossi tikimybės pasirodyti aikštėje – miglotos, o visi vokiečiai – sveiki;
  • Net vienuolika italų yra per vieną kortelę nuo suspendavimo, įskaitant Leonardo Bonucci ir Giorgio Chiellini;
  • Nugalėtojai pusfinalyje susitiks su Islandijos ir Prancūzijos poros nugalėtoju.

Prognozuojamos startinės sudėtys

Vokietija: Neuer; Kimmich, Boateng, Hummels, Höwedes; Kroos, Khedira; Müller, Özil, Draxler; Gomez.

Praleistų kitas rungtynes, jei gaus kortelę: Boateng, Hummels, Khedira, Kimmich, Ozil.

Italija: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Florenzi, Sturaro, Parolo, Giaccherini, De Sciglio; Pellè, Éder.

Nežais: Candreva (trauma), Thiago Motta (suspenduotas).

Abejonės: De Rossi (trauma).

Praleistų kitas rungtynes, jei gaus kortelę: Barzagli, Bonucci, Buffon, Chiellini, De Rossi, De Sciglio, Éder, Insigne, Pellè, Sirigu, Zaza.

Trenerių komentarai

Joachimas Lowas, Vokietija

Šia savaitę mes analizavome Italijos žaidimą ir matėme ankstesnes jų rungtynes. Jie ne tik gerai ginasi, bet ir priima puikius sprendimus atakose. Žinoma, jie žino, kaip gintis, ir mes esame tam pasiruošę. Manau, kad mes puikiai pasiruošę. Labai svarbu išlaikyti balansą tarp puolimo ir gynybos – privalome kurti progas, nes prieš Italiją jų galime neturėti tiek, kiek prieš Šiaurės Airiją.

Nugalėtojai, be abejonės, gali tapti čempionais, visos komandos, kurios pasiekia šį etapą, turi tokį tikslą. Tiek Vokietija, tiek Italija žaidžia kokybiškai, tačiau kelias iki tikslo dar ilgas, galbūt pusfinalyje nugalėtojai žais su čempionato šeimininkais, tačiau ir jiems lengva nebus. Laukia ilgas kelias, tačiau šio ketvirtfinalio nugalėtojas gali būti favoritas iškovoti titulą.

Mes pasitikime savimi, nes pasitikime savo stiprybėmis. Tačiau daug kas priklauso ir nuo varžovų – kuo jie stipresni, tuo daugiau savo stiprybių reikia panaudoti. Nesu tikras, ar De Rossi žais. Italijos sudėtis yra labai lanksti ir visada gali tikėtis siurprizų iš jų žaidėjų. Aš manau, kad jis (De Rossi) yra labai svarbus italų žaidėjas, bet dienos pabaigoje Italija visada turi sprendimą.

Antonio Conte, Italija

Mes žaisime prieš labai stiprią komandą, nesvarbu iš kurios pusės pažiūrėsi. Jie – geresni nei Ispanai ir yra pasaulio čempionai. Aš manau, kad Vokietijos sudėtis – pati stipriausia pasaulyje šiuo metu. Jie turi principingą ir labai gerai organizuotą komandą, komplimentai jų žaidėjams ir treneriui.

Pastarąsias keletą dienų mes stengėmės kuo geriau išstudijuoti varžovus, nes rungtynės bus visai kitokios nei su Ispanija. Bandėme atrasti erdves, kuriose galėtume konkuruoti su vokiečiais. Mes labai gerbiame varžovus, bet stengsimės žaisti, naudodamiesi savo stiprybėmis.

Italija prieš Vokietiją – atkrintamasis mačas, ketvirtfinalis ir puikios rungtynės mums. Jei mintimis nukeliaučiau mėnesiu atgal, mums nebūtų jokių šansų, bet dabar mes čia, nugalėję Ispaniją. Mes turėsime stipriai padirbėti, kad apverstume prognozes, tačiau dirbome sunkiai. Niekas nepradeda rungtynių, kaip pralaimėtojai. Jei laimėsime rytoj, tai bus labai pelnyta pergalė.

Ar žinojote, kad...?

Vokietijos vartininkų treneris Andreas Kopke atrėmė 11 metrų baudinį, kai šios komandos žaidė EURO 1996 turnyro grupės rungtynes. Lygiosios 0:0 reiškė Italijos pasitraukimą iš čempionato.